• MODA YAPI

logo

25 Temmuz 2022

Belediye üç ihaleden dolayı Sayıştay’dan ceza mı yedi?

Yalvaç Belediyesi’nin Pelitaltı, GES ve Hayvan Pazarı ihaleleri nedeniyle Sayıştay’dan yüklü ceza yediği iddia ediliyor…

Yalvaç Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği üç ayrı ihale ve bazı ödemelerden dolayı Sayıştay’dan ceza yediği iddia ediliyor.

Alınan duyumlara göre, ceza yendiği belirtilen ilk ihale Pelitaltı Spor Tesisleri. Yalvaç Belediyesi tarafından 12 Ağustos 2020 tarihinde ihale edilen ve sekiz aylık bir süre içinde bitirilmesi öngörüldüğü halde aradan geçen yaklaşık iki yıllık sürede hala teslim alınamayan Pelitaltı Spor Tesisleri’nin ihale işlemleriyle ilgili olarak belirlenen bir usulsüzlük nedeniyle Sayıştay’ca ilgililer hakkında cezai işlem uygulandığı ileri sürülüyor.

Bu ihalenin dışında Güneş Enerjisi Santrali (GES) ve Hayvan Pazarı inşaatı ihalelerinde de yine usulsüzlük nedeniyle ceza kesildiği de iddia ediliyor.

Bu iddiaların yanı sıra, belediye tarafından yapılan bazı alım işlemleri ve ödeme yapılan faturalarla ilgili olarak da Sayıştay tarafından inceleme yürütüldüğü duyumları da alınıyor.

Konuyla ilgili olarak bilgi almak için AK Parti Grubu’nun yazılı başvuruda bulunmak için belediye yetkilileri ile görüştükleri duyumları da alındı. Gelişmeler merakla izleniyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.