• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

24 Temmuz 2017

Belediye soğuk asfalt çalışmalarına başladı

Yalvaç Belediyesi, yapılan planlama doğrultusunda bu yıl belirlenen yol güzergahlarında soğuk asfaltlama çalışmalarına başladı.

Yalvaç Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, ilk çalışma, büyük ihtiyaç duyulan orman içi ana yolunda yapıldı. İlçemizin nadir mesirelik alanlarından olan Düzkır Ormanı’nda piknik yapmak isteyenlere büyük sıkıntı veren tozdan kurtulan vatandaşlar, belediyeye teşekkür etti. Asfaltlamada ikinci güzergah, arıtma tesisi yolu oldu. Asfaltlamada yeni araçlar kullanılarak maliyetlerin düşürüldüğü kaydedildi.

 

Belediyeye MUCUR SERİCİ kazandırıldı

Halil Hilmi Tütüncü’nün göreve gelmesinden bu yana araç parkının neredeyse tamamını yenileyen Yalvaç Belediyesi, yeni bir aracı halkımızın hizmetine kazandırdı.

Alınan bilgiye göre, bu yıl soğuk asfalt çalışması yapacak olan Yalvaç Belediyesi tarafından bir adet Mucur Serici aracı satın alındı. Soğuk asfalt çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Öncelikle arıtma tesisi ve orman yolunun asfaltlanması çalışmaları için bu araca ihtiyacımız vardı. Şehrin birçok bölgesinde soğuk asfalt çalışması yapacağız. Bu araç işimizi kolaylaştıracak, maliyetimizi düşürecek. Araç, kabinden kumandalı, 4 ayrı genişlikte serim yapabilecek özellikte, sensörlü, pnömatik ve yükseklik ayarlı özelliklere sahip. Bu yeni aracımız Yalvaç’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.