• MODA YAPI

logo

Belediye Meclisi’nden 2021 yılı için ortalama % 10 zam kararı çıktı

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı, muhalif üyelerin protestosu nedeniyle sadece MHP’li üyelerin katılımıyla 6 Ekim Salı akşamı gerçekleştirildi.

İyi Partili üyelerin protesto ederek katılmadıkları toplantıda, Ak Partili üyelerin de Başkan Tütüncü’nün şehrin önemli konularında hiçbir adım atmaması ve çalışmamasını gerekçe göstererek toplantıyı terk etmelerinin ardından 8 MHP’li üye ve Başkan Tütüncü’nün katılımıyla toplantı başladı.

Toplantıda ilk olarak Azerbaycan’daki çatışmalarda yaşamını yitiren askerler anısına saygı duruşu yapılırken, ilk maddede, 2020 yılı Eylül ayında alınan meclis kararları ve tutanakları okundu ve mevcudun oy birliği ile karar verildi.

Gündemin ikinci maddesinde, 2021 Mali yılında uygulanacak belediyeye ait Gelir tarifesinin görüşülerek karara varıldı.

Belediyenin gelir ettiği tüm gelir kalemleriyle ilgili olarak ortalama %10 oranındaki zam teklifi üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Sınırlı bazı kalemlerde zam yapılmayan gelir kaleminin bazı maddelerinde de %20’ye varan zam kararı alındı. Vatandaşı ilgilendiren en önemli zam konusu içme suyuna yapılan %10’luk zam oldu. (Ayrıntılı gelir kalemi zam oranları ve fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.)

Gündemin üçüncü maddesinde, Taşevi Plaj ve Piknik Alanı Şubesinin şube adı, adresi ve faaliyet konusunun değiştirilerek tescil ettirilmesinin görüşüldü. Belediyenin önümüzdeki günlerde faaliyete sokacağı paralı otopark uygulaması için mevcut Taşevi İşletmesi’nin faaliyet konusunun  “Açık ve kapalı Otopark ve garaj işletmeciliği (bisiklet parkları ve karavanların kışın saklanması dahil)” olarak değiştirilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısına sonradan ilave olarak “Yalvaç Organize Sanayi Bölgesindeki alt yapı çalışmaları ve Yalvaç OSB yetkili kurullarıyla yapılması muhtemel protokol/protokoller için Başkanlığa yetki verilmesinin görüşülmesi” maddesi eklenerek görüşüldü.

Görüşmeler sonucunda, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesindeki yapılacak olan imar çalışmaları, alt yapı(su, kanalizasyon, yağmur suyu hattı, yol, kaldırım ve benzeri) hizmetlerinin araç, tesisat, malzeme, akaryakıt, nakliye, hafriyat ve benzeri türde giderlerin belediyemiz bütçesinden, bütçe imkanlarımız dahilinde karşılanmasına, ayrıca ihtiyaç olması halinde yapılacak çalışmalarda tüm belediye personellerinin görevlendirilmesine, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce işleve geçmesi için ilçemize sağlayacağı katkıları da göz önüne alarak bu bölgenin yapımı ile ilgili Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı yetkili kurullarıyla Belediyemiz arasında yapılması muhtemel protokol/protokoller için Başkanlığıma yetki verilmesine mevcudun oybirliği ile karar verildi.

Toplantıda son olarak, 2020 yılı Kasım ayı meclis toplantısının 3 Kasım 2020 Salı günü saat 20:30’da yapılmasına karar verildi ve bu gerilimli toplantı sona erdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.