logo

11 Haziran 2023

Belediye Meclisi iki maddeyi karara bağladı

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısında iki madde karara bağlandı.

Toplantının ilk gündem maddesinde, 2023 yılı Mayıs ayında alınan meclis kararları ve tutanakları okunarak kabulüne mevcudun oy birliği ile karar verildi.

Toplantının ikinci maddesinde, belediyeye ait Sofular Mahallesi 1002/1’de bulunan Mezbahane’nin durumu ile ilgili hazırlanan komisyonun raporu görüşüldü. Nisan ayındaki meclis kararı doğrultusunda kurulan komisyonun hazırladığı rapor meclis üyelerine okundu ve komisyon raporu doğrultusunda mahkeme sonucunun beklenmesi konusunda meclis bilgilendirildi.

Gündemin üçüncü maddesinde, Abacılar Mahallesi 930 ada 3 parselde bulunan taşınmazdaki Belediyemize ait hissenin satışı görüşüldü. Görüşmeler sonucunda, Abacılar Mahallesi 930 ada 3 parselde bulunan Yalvaç Belediyesi’ne ait taşınmazın taşınmazın satış iş ve işlemlerinin yapılması için Yalvaç Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni’ne yetki verilmesine mevcudun oy birliği ile karar verildi.

Yalvaç Belediye Meclisi’nin bu yoğun(!) gündemli toplantısı, 2023 yılı Temmuz ayı meclis toplantısının 4 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:00’da yapılmasına karar verilerek tamamlandı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.