• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Şubat 2019

Belediye güneş enerjisinden elektrik üretip satacak

Yalvaç Belediyesi, bir süredir yürüttüğü güneş enerjisinden elektrik üretip gelir elde etme projesinde inşa aşamasına geldi.

Konuyla ilgili olarak Yalvaç Belediyesi’nden verilen bilgide, 1 megawatt gücündeki santralin bağlantı anlaşmasının da tamamlandığı kaydedildi.

İşte belediyeden konuyla ilgili verilen bilgi:

“Dünyada giderek popülerleşen ve en temiz enerji kaynaklarından biri olarak kabul edilen güneş enerjisi santrali ilçemizde de kurulacak. Yapacak olduğumuz Güneş Enerjisi Santrali ile ilçemizde de güneşten elektrik üreteceğiz. 470 ada 14 parsel üzerine kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali hem ilçemizin elektrik enerjisi üretimine ciddi katkılar sunacak hem de belediyemizin elektrik gideri yükünü azaltarak tasarruf sağlayacaktır. 1 megawatt elektrik üretim gücüne sahip olacak olan santrali şehrimizin tüm aydınlatma sisteminin elektriğini karşılayacak. Ayrıca ilçemizdeki tüm park, bahçe ve yeşil alanlarının da elektriğini karşılayacak olup aynı zamanda gece aydınlatması da yaparak bu alanlardaki güvenlik sorununu da ortadan kaldırmış olacak.
LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİCİLERİ İÇİN DAĞITIM SİSTEMİNE BAĞLANTI ANLAŞMAMIZ hazır.”

İşte belediye ve Akdeniz Elektrik arasında imzalanan anlaşma:

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.