• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Ekim 2018

Batı Akdeniz sebze meyvesine yeni hedef pazarlar

InterFresh 2018 Fuarı’na stantlı katılım sağlayacak BAKA, Batı Akdeniz’in yaş sebze meyve potansiyelini tanıtıp, Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden 40 kişilik alım heyetini Antalya’ya getiriyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur’un yaş sebze ve meyvede katma değerinin yükseltilmesi, ihracatındaki pazar payının artırılması, yeni pazarlar oluşturulması amacıyla sektörün ilgili kurum, kuruluş ve firmaları ile işbirliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Yaş sebze ve meyvede marka Antalya’da ilk kez InterFresh 2018’in gerçekleşmesinde ana paydaşlardan olan ve açtığı standında Antalya, Isparta, Burdur’dan sektör temsilcilerine tanıtım imkanı da sağlayan BAKA, fuarla eş zamanlı olarak Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden 40 kişilik alım heyetini de Antalya’ya getiriyor. Isparta Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın’ın direktifleri ile gerçekleştirilen ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun evsahipliğini yapacağı alım heyeti programı ile Batı Akdeniz’in yaş sebze ve meyve ihracatının artırılması ve hedef pazarların çeşitlendirilmesi amaçlanıyor.

Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Sudan, Umman ve Yemenli firmalardan oluşan 40 kişilik alım heyeti, InterFresh 2018’de Antalya, Isparta ve Burdur’dan sektör firmaları ve birliklerle yeni bağlantı işbirliği fırsatları amacıyla ikili görüşmeler yapacak. Yaş sebze meyve alım heyeti Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Batı Akdeniz İhraçatçılar Birliği (BAİB) ile toptancı hal ziyaretleri gerçekleştirecek. Körfez ve Ortadoğu ülkelerinden gelen heyet üyelerinin firma ve sera ziyaretleri ile yeni iş bağlantıları kurması hedefleniyor.

Turizmde başkent, yaş sebze ve meyvede de marka olan Antalya’da, Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı InterFresh 2018 açılıyor. BAKA’nın, InterFresh ile işbirliğine gittiği fuar, hem katma değerli yaş sebze ve meyve ihracatını artırmak, hem de dünyada tarım sektöründe gelişen teknolojileri, üretim biçimlerini, yeni ürünleri sektör ile tanıtmayı hedefliyor. 17-20 Ekim 2018 AntExpo fuar firmasınca organize edilecek InterFresh 2018’de, 81 ilden sektör profesyoneli ile 23 ülkeden yaklaşık 500 alım heyeti buluşacak. BAKA Yönetim Kurulu’nun kararıyla InterFresh 2018’de açılacak stantta yeralacak Antalya, Isparta ile Burdur’dan da sektör temsilcilerine tanıtım ve yeni işbirliği sağlamaları imkanı sağlanacak. Fuardaki 100 metrekarelik BAKA stantında aralarında kooperatif, birlik, belediyeler ile firmalardan oluşan Isparta’dan 7 Burdur’dan da 5 temsilci ürünlerinin tanıtımını yapıp ticari bağlantılar yapmaya çalışacak.

BAKA, Körfez ve Ortadoğu ülkeleri Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Sudan, Umman ve Yemenli firmalardan oluşan 40 kişilik alım heyetini Antalya’ya getiriyor. BAKA’nın sektörün ilgili kurum, kuruluş ve firmaları ile işbirliğindeki 3 gün sürecek tanıtım programına katılacak yaş sebze ve meyve alım heyeti,  InterFresh 2018’de yeni bağlantı işbirliği fırsatları amacıyla Antalya, Isparta ve Burdur’dan sektörün temsilcileriyle ikili görüşmeler yapacak. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Antalya Toptancı Hali, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile firmaları da ziyaret edecek ticari heyet üyelerinin, Batı Akdeniz ve bölgenin yaş sebze meyvedeki potansiyeli hakkında bilgilenip, yeni işbirliği ve ticari bağlantılar yapması bekleniyor.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.