• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

04 Mayıs 2021

Başoda: Ne VaadettiysekTek Tek Yerine Getiriyoruz

Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, Pandemi döneminde de çalışmalarına ara vermeden Bağkonak için mücadele verdiklerini belirtti.

Çalışmaları ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Başoda, “Göreve gelmeden önce ekibimizle birlikte ne kadar söz verdikse hepsini tek tek yerine getirmek için gece-gunduz demeden çalışıyoruz. İnanmak başarmanın yarısıdır, anlayışı ile çıktığımız bu yolda birlik beraberlik içerisinde Bağkonak’ımız için her şeyin en iyisini yapmak boynumuzun borcudur. Bir ve beraber olursak yani “biz” olursak çare de var çözüm de” dedi.

İtfaiyeye Üçüncü Araç

Muhtarlığa araç ve makine parkını sürekli geliştirip genişletmenin önemine dikkat çeken Muhtar Başoda, “Göreve geldiğimizde motoru çalışmayan arızalı, hurda durumunda bulunan ve küçük itfaiye olarak adlandırılan aracımıza yeni motor alıp taktırdık ve diğer bakım onarımını da yaptırarak köyümüze kazandırdık. Böylece halen faal olarak 3 İtfaiye aracımızla ve traktör arkası Orman Yangın Söndürme Tankeri ile her an olası bir yangında hizmete hazırdır. Çalışmayan araç yoktur bakımsız araç vardır” dedi.

Temizlik ve Peyzaj Çalışmaları

Göreve başlar başlamaz, bakımsız ve çevre sağlığı yönünden çeşitli eksiklikleri bulunduğunu belirttiği Bağkonak’ta hemen genel bir temizlik faaliyetine giriştiklerini belirten Muhtar Başoda, “Cadde ve sokaklarımızın içinde bulunduğu durum herkesin malumuydu. Bir süre devamlı olarak temizledik, temiz tuttuk, sonra çeşitli peyzaj çalışmaları ile bugün tertemiz, rengarenk bir Bağkonak ‘ı el birliği ile ortaya çıkarttık. İnşallah gurbetçi hemşehrilerimiz de pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz tam kapanma döneminin ardından geldiklerinde inşallah yerinde görecekler. Söz verdiğimiz gibi, her şey güzel köyümüz, değerimiz Bağkonak’ımız için” dedi.

Nikah Salonu

Muhtarlık binasının bir bölümünü nikah salonu oalrak düzenlediklerini belirten Muhtar Başoda, “Genç çiftlerimizin, evlenmek için başvuran herkesin nikah törenlerini, bu unutulmaz anlarını, güzel, temiz, nezih bir ortamda gerçekleştirebilmek adına Muhtarlık binamızda bir bölümü uzun uğraşlar sonucu düzenledik, geçtiğimiz ay hizmete başlattık. İnşallah pandemi döneminin ardından mutlu yuvaların kurulmasına hep birlikte burada tanıklık edeceğiz” dedi.

ALT GEÇİT Müjdesi

Bağkonak sınırları içerisinden geçen Akşehir – Yalvaç – Şarkikarağaç Devlet yolunda zaman zaman meydana gelen trafik kazaları ve yarattığı birçok tehlikeler nedeniyle Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü’ne, Bağkonak’a alt geçit yapılması için yaptıkları başvuruya olumlu cevap aldığını belirten Muhtar Başoda, “Köyümüzün iki ayrı noktasında biri 7×4 ebatlarında bir diğeri de 4×5 ebatlarında alt geçit projelendirileceği Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce tarafımıza bildirildi. Çalışmalar kısa zamanda başlayacak. Köyümüze hayırlı olsun” dedi.

İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Paketi

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle kendilerine iletilen yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını da belirten Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda “Hayırsever bir vatandaşımızın destekleriyle oluşturulan Ramazan paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Veren eli, alan el görmesin anlayışı ile bu hafta toplamda 32 ailemize ulaştık. Önümüzdeki Çarşamba günü de 20 aileye daha ihtiyaç duydukları yardımları ulaştıracağız. Allah kabul etsin” dedi.

Köy halkını Covid-19 salgını nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda sık sık uyardıklarını ve halkın da uyarıları dikkate aldığını, ayrıca tam kapanma konusuna da titizlikle uyduklarını belirterek köy halkına teşekkür etti.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.