logo

12 Kasım 2023

Başoda: “Bağkonak’ta su ve kanalizasyon sorunu bitti”

Bağkonak içme suyu tahlil sonuçları yüksek derecede kaliteli ve sağlıklı çıktı…

İlçemize bağlı Bağkonak Köyü’nde başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Muhtar İsmail Başoda, göreve geldiği 2019’dan bu yana Bağkonak’ın su ve kanalizasyon sorununun bittiğini ifade ederek, çalışmaları sonucunda hemşehrilerine kaliteli ve sağlıklı içme suyu içirdikleri kaydetti.

Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, 2019’dan bugüne kadar 4,5 km içme suyu hattı ve 1.600 metre kanalizasyon alt yapısı yapıldığını belirterek, 1.300 metre kanalizasyon alt yapısı çalışmasına başlandığını ve bu çalışmanın 20 gün içinde tamamlanacağını ifade etti.

Yapılan çalışmaların Köy Muhtarlığı’nın öz kaynakları ile yapıldığını ve yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Başoda, “Köyümüzde su ve kanalizasyon sorunu tamamen bitmiştir.” dedi.

 

BAĞKONAK’IN SUYU SAĞLIKLI VE KALİTELİ

Yaptıkları altyapı çalışmalarının meyvelerini verdiğini belirten Muhtar Başoda, “Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Laboratuvar Şube Müdürlüğü Su Kalite Kontrol Laboratuvarı’nda yaptırmış olduğumuz içme suyu tahlil sonuçlarımız inanılmaz derecede yüksek ve sağlıklı çıktı.

Başta pH değeri 8.09 olmak üzere sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde değerli halkımıza kaliteli bir su hizmeti vermenin mutluluğunu paylaşıyoruz.

Düzenli depo temizliği ve klorlamalarımız da yapılmaktadır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Bu arada, hiçbir ücret talep etmeden laboratuvarlarında tahliller yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ederim.” dedi.

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.