• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

02 Nisan 2020

Başkan Akkaş’tan esnaf ve sanatkarlara destek olalım önerisi

Yalvaç Kunduracılar Bakkallar Berberler Esnaf Odası Başkanı İsmail Akkaş, bir yazılı açıklama yaparak halkımızın evde kalarak sağlık tedbirlerine uymasını, temel ihtiyaç maddelerinin temininde de bu zor süreçte kendilerini riske atarak işyerlerini açan küçük esnafımızı tercih etmelerini rica etti.

Başkan Akkaş, devletin evde kalınması çağrısına destek vererek şu açıklamayı yaptı: “Değerli Yalvaçlı hemşehrilerim, dünyayı etkisine alan Corona (Covid 19) virüsü ülkemizde de görülmüştür. Devletimizin aldığı tedbirler, halkımızın bu tedbirlere uyması neticesinde en kısa zamanda ülkemizin ve dünyanın bu sıkıntıdan kurtulmasını ümit ediyorum.

İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu Corona Virüs tedbirleri kapsamında Belediye veya Özel İdareden alınmış İşyeri Ana Faaliyet konusu Market yazan işletmelerin açılış saati 09.00, kapanış saati 21.00 olarak değiştirilmiştir. Bu saat sınırlaması faaliyet konusu Bakkal, Bayi, Büfe, Şarküteri ve Kuruyemiş olan işletmelerimizi kapsamamaktadır. Bu sektörde faaliyet gösteren esnafımız, eskiden olduğu gibi faaliyetlerini sürdüreceklerdir. İşletmelerde 65 yaş üstü işletmeci hiçbir şekilde bulunmayacaktır. İşletmelerimize küçük yaştaki çocuklarımızın girmesi bu süreçte sakıncalı görüldüğünden, vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini rica ediyorum.

Bunun yanında değerli Yalvaçlı hemşehrilerimden isteğim, bu zor ve sıkıntılı süreçte, küçük esnafımıza sahip çıkmalarıdır. Yalvaç esnafımızı ayakta tutalım ve biz bize yetelim.

Bunun yanında, değerli esnaf ve sanatkarlarımızın yapılan uygulamalar ile tedbirler ve açıklamalarla ilgili odamızın Facebook sayfasını katip ederek günceler haber ve bilgileri alabilirler. Odamızın facebook hesabı: “Yalvaç Kunduracılar Bakkallar ve Berberler Esnaf Odası”dır.

Bu vesileyle, tüm halkımıza EVDE KAL YALVAÇ diyor, saygılar sunuyorum.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.