• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK ISPARTA’DAYDI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin referandumla çalışmaları kapsamında Isparta’ya geldi. Modapark Düğün Salonu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılan Başbakan Yardımcısı Şimşek, ardından Isparta Valiliği’ni ziyaret etti.Ziyarette Almanya’nın bakanlar ve milletvekillerinin Türk vatandaşlarıyla buluşması yönünde sergilediği politikayı değerlendiren Şimşek, “Almanya’nın tavrı doğru değil. Almanya’ya yakışan bir tavır değil. Biz Avrupa Birliği üyesi ülkelerden kendi standartlarına, kendi ilkelerine, kendi demokratik normlarına uygun davranmalarını bekleriz” dedi.

BU SORUNLAR AŞILIR

Avrupa’nın Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı olduğunu,ihracatın yüzde 50’sinin oraya yapıldığını, Türkiye’ye sağlanan küresel finansmanın yaklaşık yüzde 75’inin Avrupa kaynaklı olduğunu vurgulayan Mehmet Şimşek, “Turizmin önemli bir kısmı yine Avrupa kaynaklı. Avrupa ile biz bir aile gibiyiz. Zaman zaman tartışırız ama temelde inanıyorum ki kalıcı bir tahribat olmaz. Avrupalılar kendi değerlerine sahip çıksınlar tek dileğimiz bu”diye konuştu.

UÇAKTA İKİ PİLOT OLUR AMA BİRİSİ KAPTAN PİLOTTUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliğine ilişkin eleştirileri arasında söylediği ‘Bir uçakta iki pilot olur’ sözüne de değinen Şimşek, “Evet doğru uçakta iki pilot olur ama birisi kaptan pilottur. Genelde temel kararları o verir, yardımcısı vardır. Bizim yeni cumhurbaşkanlığı sisteminde de bir kaptan olacak, onu da millet seçecek ama yardımcısı olacak” dedi. (bomba32.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.