• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Nisan 2018

Bakır bölgenin sorunlarını sormaya devam ediyor

CHP Isparta Milletvekili, hemşehrimiz İrfan Bakır, bölgede yaşanan sorunları mecliste dile getirmeye ve bakanlara sormaya devam ediyor.

Bakır, son olarak Isparta için önem taşıyan yollarla ilgili yatırım çalışmalarının hangi aşamada olduğunu, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a sordu.

İşte Bakır’ın konuyla ilgili soru önergesi:

“Seçim bölgem olan Isparta’da yaygın olarak yapılan meyve ve sebze üretiminde, ürünlerin bozulmadan saklanmasında soğuk hava depoları hayati önem taşımaktadır. Özellikle Senirkent – Uluborlu ve Eğirdir yöresinde yoğunlaşan soğuk hava depolarına ulaşım da, en az soğuk hava depoları kadar önemlidir. Kışın buzlanma nedeniyle yollar kapanmakta, bu yüzden sık sık kazalar meydana gelmekte ve araçlar daha uzun yolları dolaşmak zorunda kalmakta, bu durum da zaman, kaynak ve enerji israfına yol açmaktadır.

Bu çerçevede:

1- Eğirdir – Senirkent – Yalvaç kavşağından Karacaören’e giden yolda tünel açılması yönünde Bakanlığın ilgili birimlerince planlanan bir çalışma var mıdır? Varsa ne aşamadadır?

2- Isparta ilinde önümüzdeki yıllar için Bakanlığınızca yapılması planlanan duble yol, tünel, raylı sistem ve benzeri ulaştırma projeleri nelerdir? Bu projelerin hangi tarihlerde hizmete girmesi planlanmaktadır?”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.