• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Mart 2017

BAKIR: Bir Kişi İçin Anayasa Değiştirilmez

MEDION Digital Camera

CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halkoylaması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Meclis çalışmalarından fırsat buldukça Isparta’ya gelen Bakır, anayasa değişikliği halkoylaması tarihinin belli olmasından itibaren Isparta’da köy köy dolaşarak neden “HAYIR” denmesi gerektiğini anlatıyor. Pazartesi günü Yalvaç’a gelen ve pazarda halkla buluşan Milletvekili Bakır, pazar gezisi sonunda gazetemizi de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Isparta il merkezinden  tüm ilçe ve  köylerine  kadar her yere giderek tüm vatandaşlarımıza  ulaşacaklarını ifade eden Bakır “Gezdiğim yerlerde gördüğümüze göre halkımızın büyük bir çoğunluğu, bir kişi için yapılmak istenen bu anayasa değişikliğine karşı “HAYIR” diyerek tepkisini ortaya koyuyor” dedi.

“Bu tasarı dayatmadır”

Ülkemizde bir anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu ancak bugün halkoyuna sunulan anayasa değişikliği tasarısının toplumun tüm kesimlerinin ihtiyacını karşılamaktan çok uzak olduğunu belirten Bakır, “Anayasa bir kişinin değil, toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Bugün konuştuğumuz değişiklik tasarısı ise bir kişinin geleceği için hazırlanmış, kimsenin görüşü alınmadan ortaya çıkarılmış bir dayatmadır. Bir anayasa değişikliği yapılacaksa bunun yolu bellidir, köylünün, işçinin, esnafın, işverenin, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin, üniversitelerin, baroların, toplumu oluşturan tüm kesimlerin görüşü alınır, ülkenin ihtiyaçları için ortak bir noktada buluşulur ve herkesi kapsayan bir metin ortaya çıkarılır. Ancak bugün yapılmak istenen değişiklikle ülkenin değil sadece bir kişinin geleceği için bir metin alelacele hazırlanmış ve halkımıza dayatılmıştır” dedi.

“Değişiklik baskıcı bir rejim vaadediyor”

Anayasa değişikliği tasarısının ülkemizi demokrasiden uzaklaştırmayı hedeflediğini belirten Bakır, “Demokrasi ile yönetilen tüm gelişmiş ülkelerde yürütme, yasama ve yargı organları ayrı ayrı güçler olarak birbirlerini denetler ve buralarda hukukun üstünlüğü esastır. Önümüze konan anayasa değişiklik tasarısında ise ne hukukun üstünlüğüne ne de demokrasiye  yer olmadığını görüyoruz. Bu değişiklik ülkenin kaderini bir kişinin eline bırakmayı vaadediyor, herkese baskıcı rejim vaadediyor. İşte biz tüm bu tehlikelere karşı vatandaşlarımızı uyarıyor ve “HAYIR” diyoruz, son güne kadar da uyarmaya devam edeceğiz. Bu ülke hepimizin, bir kişinin değil” dedi.

Millletvekili Bakır, hayır kampanyası çalışmalarını diğer ilçelerde sürdürmek için akşam saatlerinde Yalvaç’tan ayrıldı.

irfan2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.