• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Haziran 2019

BAKA, proje hazırlama eğitimleri verecek

Isparta, Burdur ve Antalya’da 2019 yılı Mali Destek Programları bilgilendirme toplantılarında tamamlayan BAKA, her ilde proje hazırlama eğitimi verecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi’, ‘Sosyal Kalkınma’ ve ‘Turizm Altyapısının Geliştirilmesi’ başlıklarından oluşan 2019 Yılı Proje Mali Destek Programları’nın (MDP) Isparta, Burdur ve Antalya’daki bilgilendirme toplantıları tamamlandı. Son başvuru tarihi internet üzerinden (KAYS) 23 Ağustos 2019 olan 2019 Mali Destek Programları’nın amaçları, hedefleri ile ilgili konularda katılımcılar bilgilendirildi.

Hibe şeklinde gerçekleşecek destekler hakkında BAKA Program Yönetim Birim Başkan Vekili Hasan Yüksek ile uzmanlar bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme toplantılarındaki konuşmasında BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci de, proje fikirlerinin hayat bulması için Kalkınma Ajansı’nın her zaman göreve hazır ve kapılarının açık olduğunu vurguladı. BAKA, Isparta, Burdur ve Antalya’da proje hazırlama eğitimleri de verecek.

Proje hazırlama eğitimleri 24 Haziran’da Isparta’da, 25 Haziran’da Burdur’da ve 26 Haziran’da Antalya’da gerçekleştirilecek. Isparta, Antalya ve Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini sürdüren BAKA’nın proje hazır lama eğitimlerine katılmak isteyen yerel paydaşlar pyb@baka.org.tr adresine ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini içeren bir e-posta göndererek kayıt yaptırabilecek.

Yerel kapasiteyi geliştirmeye yönelik uygulamalı eğitimlerin gerçekleştirileceği, potansiyel başvuru sahiplerine verilecek proje hazırlama eğitimlerinde; KAYS üzerinden projelerin nasıl hazırlanacağı, başvuru sırasında nelere dikkat edileceği, fikrin projeye dönüştürülmesinin nasıl gerçekleştirileceği, projenin nasıl hazırlanacağı, mantıksal çerçeve yaklaşımı, faaliyet planı, bütçe ve iş planı kavramları, teklif hazırlama ve sunma süreci ile başvuru formu ve eklerinin doldurulmaları konularında katılımcılara bilgiler aktarılacak.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.