• MODA YAPI

logo

08 Eylül 2021

Bahtiyar’da Camii İnşaatı Hızla İlerliyor

İlçemize bağlı Bahtiyar Köyü’nde geçtiğimiz Mart ayı başında temeli atılarak yapımına başlanan Yeni Camii’nin kaba inşaatı tamamlandı.

Bahtiyar Yeni Camii yapımı konusunda öncü olan ve tüm yapım işleriyle ilgilenen Bahtiyar Muhtarı Necati Coşgun, yaklaşık altı ay süren kaba inşaat çalışmalarının geçtiğimiz günlerde bitirildiğini belirtti. Önümüzdeki günlerde camii inşaatında ince işçilik çalışmalarının başlayacağını ifade eden Muhtar Coşgun, “Köyümüzde ihtiyaç duyulan ikinci camiimizin inşaatı planladığımız gibi hızla devam ediyor. Camii inşaatımızda bu safhadan itibaren iç ve dış sıva işleri, ısıtma sistemi, elektrik düzeni, kaplama işleri, sıhhi tesisat işleri gibi daha ince işçilikler yapılacak. Çalışmalarımız planladığımız gibi devam eder, bir aksaklık yaşanmazsa önümüzdeki kurban bayramına kadar inşaatı bitirip tüm halkımızın istifadesine sunmak üzere ibadete açılmasını hedefliyoruz” dedi.

Muhtar Coşgun, camii inşaatının bu safhaya erişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken şunları söyledi: “Proje ve ruhsat işleri başta olmak üzere köyümüz yeni camiine birçok konuda destek veren ve katkıda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Alperen Özer’e, Kontrol Şefi Yaşar Arı’ya, Yalvaç Belediyesi’nin önceki İmar Müdürü Ali Ayvat’a, Isparta ECE Mimarlık’tan İsmail Ece’ye, Mimar Muhittin Öztürk’e, müteahhit Uğur Özer’e, camiimizin inşaasında kendi ustalık tecrübesini en yüksek seviyede icra eden inşaatımızın ustası Mevlüt Çakır beyefendiye de köyümüz adına teşekkürlerimizi sunuyorum”.

Bahtiyar Yeni Camii’nin kubbe çapına oranla bölgemizdeki en yüksek kubbeye sahip olma özelliğine sahip olduğunu bildiren Muhtar Coşgun, “Camiimizin yapımı için katkı veren isimlerini sayamayacağımız kadar çok olan değerli hayırsever işadamlarımıza, hemşehrilerimize, Yalvaç halkına, yurdumuzun dört bir yanından katkı sağlayan tüm hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. Biliyor ve inanıyoruz ki bundan sonraki çalışmalarımız için de ihtiyaç duyduğumuz anda yeniden katkı sağlayacakları inancı içerisinde hayırlarının kabulünü temenni ediyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.