• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Ağustos 2019

Bahçeli’nin çağrısına uydular, MHP’ye katıldılar

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İyi Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı öncesi “Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İyi Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır” ifadeleri ile İyi Partililere yaptığı ‘yuvaya dön’ çağrısına ilk yanıt Yalvaç’tan geldi.

Geçmişte İyi Parti’de çeşitli görevlerde bulunan sekiz kişi bugün MHP’ye katıldı.

MHP’den alınan bilgiye göre, 31 Mart seçimlerinde İyi Parti Yalvaç Belediye Başkan aday adayı olan Çağlayan Yalva, Yalvaç kurucu üye ve yöneticileri Ahmet Reşat Erdal ve Yaşar Bozbey, İyi Parti Yalvaç üye ve yöneticisi Ahmet Kodaloğlu, İyi Parti Yalvaç üyeleri Mehmet Çaylı, Abdullah Şirin, Mevlüt Bozkurt ve Kemal Pekpak, bugün MHP Yalvaç İlçe Teşkilatı’nda yapılan törenle MHP’ye katıldılar. İyi Parti çatısı altında yaşadıkları olumsuzlukların yanı sıra Türk Milliyetçilerinin davasının bir olduğunu, adreslerininse MHP olduğunu vurgulayarak MHP’nin bu ülkede yaşayan herkesin huzurunun ve bekasını teminatı olduğunu söyleyen yeni katılımcılar, artık adreslerinin MHP olduğunu belirttiler.

MHP’YE katılan kişilere tek tek teşekkürlerini ileten MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, 50 yıl boyunca tek gayelerinin vatanın birliği ve bekası olduğuna dikkat çekerek herkesi MHP çatısı altında kucaklaşmaya beklediklerini belirtti. Sönmez, “Kim ne derse desin, kim hangi algıyı oluşturmaya çalışırsa çalışsın MHP, kadrolarıyla Alparslan Türkeş’in yolunda, genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde ülkesi ve milleti için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Bizim hiç bir vatandaşımızla sorunumuz yoktur, bizim sorunumuz vatan, millet, bayrakla sorunu oranlarladır. Fiziken orada fikren bizimle olan tüm kardeşlerimizi kucaklaşmaya davet ediyorum.” dedi.

MHP Isparta İl başkanı Nail Bayram da, “Önce ülkem ve milletim diyen MHP, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi liderliğinde, aziz milletimiz ve kutlu devletimizin bekası için büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadeleyi görüp genel başkanımızın çağrısına uyarak aramıza katılan dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, evinize hoşgeldiniz diyorum. Bugün artık herkes farkındadır ki MHP milli bekanın, milli duruşun yıkılmaz kalesi, kardeşliğin, huzurun ve istikrarın en büyük limanıdır.” dedi.

Parti rozetlerini katılımcılara ilçe başkanı ve il başkanı ile birlikte takan son genel seçimlerde 1. sıra MHP milletvekili adayı, iş insanı H.Basri Sönmez de, “Sayın genel başkanımız tarihi bir çağrıda bulunmuştur. Gün gönül gözüyle bakma, zaman ortak değerler etrafında kenetlenme zamanıdır. Ayrılıklar bitmeli, gönüller birleşmelidir. Bu kutlu çağrıya kısa sürede karşılık veren arkadaşlarımızdan Allah razı olsun.” dedi.

Öte yandan, MHP’li yöneticiler, İyi Parti teşkilatlarından çok sayıda kişinin istifa ederek MHP’ye geçme hazırlığında olduğunu da ileri sürdüler.

İyi Parti’den son yerel seçimde Yalvaç Belediye Başkan aday adayı olan Çağlayan Yalva  da, “Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Beyin de dediği gibi fiziken İyi Parti’de fikren Milliyetçi Hareket Partisi’nde bulunan bizim gibi vatanına gönül vermişlerin sorumluluğunu yerine getirmek için buradayız. Allah’ın izniyle başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine bizim gibi nicelerinin tekrardan bir araya gelip vatanımız milletimiz için tekrar tek yürek tek bilek olarak herkese gücümüzü göstermeyi nasip etsin, bu harekete baş koyan tüm arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum, bundan sonra daha güçlü daha iyi bir Türkiye için inşallah yüce Rabbim birlik beraberliğimizi bozmaz, temennim budur.” açıklamasında bulundu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.