• MODA YAPI

logo

24 Kasım 2018

Bağkonak ADD Başkanı Başoda’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Bağkonak Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı İsmail Başoda, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başoda’nın mesajı şöyle:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir’ dediği sevgili öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı daha iyi yetiştirme olanağı bulacaklardır. Yeni Türk harflerinin halka öğretilmesi kampanyasında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal elinde tebeşir kara tahtanın başına geçip halka yeni harfleri öğretmiştir. Öğretmenler, Mustafa Kemal Paşa’ya başöğretmenlik unvanı vermiştir. 24 Kasım 1928 Büyük Önderin bu unvanı kabul ettiği gündür.

Eğitim, bireyin kendinden başlayarak, yaşadığı toplumu ve doğayı değiştirip geliştirmesi yönünde yapılan etkinliklerin tümüdür. Eğitimin tüm toplumlar için geçerli evrensel amaçlarının başarıyla gerçekleştirilmesi, değerli öğretmenlerimizin üstün çabalarıyla olanaklıdır. Bir toplumun gelişmesi ve kalkınması bilimdeki gelişmelere bağlıdır. Bilime önem veren toplumlar daha çabuk kalkınırlar.

Bilim, ilköğretimden başlayarak; eğitimin her kademesinde öğretmenler tarafından okullarda öğretilir. Bu nedenle bir toplumun geleceğinin biçimlenmesinde en büyük yük öğretmenlerimizin omuzlarındadır. İçinde bulundukları olanaksızlıklara karşın, görev bilinci, sorumluluk duygusu ve sevgi ile yürüttükleri kutsal görevlerinden ötürü, Ulusumuz, öğretmenlere her zaman gönül borcu duymaktadır. Öğretmenlerimizin güçlükler karşısında gösterdikleri özveri, onurlu kişilikleri ve meslek etiğine bağlılıklarının öğrencilerden başlayarak, tüm topluma örnek olması, aydınlık geleceğimizin anahtarıdır.

Bir ülkenin geleceği, o ülkenin eğitim seviyesinin yüksekliği ölçüsünde aydınlık olur, Geleceğimizi aydınlatacak küçük yürekleri yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Bu düşüncelerle, Ulu önder Atatürk’ün, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” yönergesi doğrultusunda yılmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimize, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum. Dolayısıyla bugün; başta Büyük Önderimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlerin yetişmesine emeği geçen bütün öğretmenlerimizin bu güzel gününü coşku ve içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.