• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Mayıs 2018

Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Çalışmalar Sona Yaklaştı

Vali Şehmus Günaydın, büyük önem verdiği “Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı” çerçevesinde kurulması kararlaştırılan ve inşaatında sona yaklaşılan Bağımlılık Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

“15 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Vali Günaydın inceleme sırasında yaptığı açıklamada yaklaşık bir ay önce temeli atılan inşaatın 15 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, projenin Türkiye’de ilk olması sebebiyle çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Vali Günaydın, “ Özenli bir çalışma yürütüyoruz, bütün detayları ele alıyoruz, ilgilendiğimiz konunun hassas olması sebebiyle tüm çalışmaları uzmanlara danışarak yapıyoruz. İç mekânların renk seçimleri bile uzmanların düşünceleri doğrultusunda gerçekleşiyor.” dedi.

“DOĞAL SABUN DA ÜRETİLECEK”

Merkezde bağımlılık tedavisinin yanı sıra meslek edindirme atölyeleri, mantarcılık ve hayvancılık tesislerinin olacağını ve merkezde üretilecek olan doğal sabun için kursların verilmeye başladığını aktaran Vali Günaydın, projenin tamamlandığında birçok vilayete örnek olacağını söyledi.

“MÜCADELEDE EN ETKİN YOL EĞİTİM”

Açıklamasında gençlerin uyuşturucuya başlamadan önleyici tedbirlerin alınmasının önemine dikkat çeken Vali Şehmus Günaydın, bu kapsamda bugüne kadar uzmanlar tarafından 30 Bin kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimi verildiğini ve toplumun bütün kesimlerini bilgilendirmek istediklerini aktararak bağımlılıkla mücadelenin en etkin yolunun eğitim faaliyetleri olduğunun altını çizdi.

Bu önemli projenin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde büyük emeği geçen Vali Günaydın’ı kutluyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.