• osman-köse

logo

10 Eylül 2017

Dr. Türkan Atayalvaç yaptırdığı okulu ziyaret etti

İlçemizin yetiştirdiği değerli sağlıkçı ve hayırsever Dr. Türkan Atayalvaç, bayram nedeniyle geldiği ilçemizde, yapımını sağladığı ve soy ismini taşıyan okulu ziyaret etti.

Yakınlarıyla birlikte okulu ziyaret eden Atayalvaç, Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül tarafından ağırlandı ve yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldı.

Okulun personeliyle de tanışan ve sohbet eden Atayalvaç, yaşamı ve mesleki tecrübeleriyle ilgili bilgiler vererek okuldan beklentilerini aktardı.

1947 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduğunu belirten Atayalvaç, yurt içinde çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra 1953 yılında bir proje kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’ ne gittiğini anlattı. Burada bir süre çalıştıktan sonra ülkeye dönen Atayalvaç, daha sonra tekrar ABD’ye gittiğini ve iki alanda ihtisas yaparak çalıştığını kaydetti.

Yalvaç’a böyle bir eser kazandırmış olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Atayalvaç, “Binamızın tamamlanması, bölümlerin açılarak öğrencilerin alınmış olması ve önümüzdeki günlerde eğitime başlayacak olmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu okulda ülkemiz için faydalı gençler yetiştirilecektir.” dedi.

atayalvacziyaret2

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.