• osman-köse

logo

10 Kasım 2019

ATATÜRK’ü Ölümünün 81. Yılında Minnetle Andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında büyük bir özlemle ve minnetle andık.

Yalvaç’ta “10 Kasım Atatürk’ü Anma” törenlerinin ilki Anlatan Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunma törenine Yalvaç Kaymakamlığı’na vekalet eden Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şahin, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Başsavcı vekili Meryem Oruç Demir, tüm daire amirleri, ilçemizde teşkilatı bulunan siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Yalvaç Kaymakamlığı ve Yalvaç Belediyesi’ne ait çelenkler Kaymakam vekili Şahin ve Belediye Başkanı Tütüncü tarafından Atatürk Anıtına sunulurken resmi törenin ardından Yalvaç CHP İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ali Arı, CHP ve ADD çelenklerini  Atatürk Anıtı’na sundular.

Atatürk’ün hayata veda ettiği saat olan 09.05’te çalan sirenlerin ardından tüm katılımcılar tarafından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenleri daha sonra Yalvaç Öğretmenevi’nde devam etti.

Öğretmenevi Toplantı Salonunda KAB Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşımı’mızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından Atatürk’ün sevdiği türküler okul korosu tarafından seslendirildi. Atatürk’ün Bilinmeyen Yönleri adlı videonun gösteriminin ardından koro eşliğinde “Bir Ömrün Hikayesi” adlı oratoryo gösterisi sunuldu ve tören sona erdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.