• MODA YAPI
  • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
  • osman-köse

logo

20 Eylül 2017

ASFALT ÇALIŞMALARI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Yalvaç Belediyesi ekipleri şehrin çeşitli bölgelerinde asfaltlama çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürüyor.

Yeni alınan iş makinaları ve mucur serici araçla belediyenin kademe ekibi tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmaları ilk olarak Düzkır Ormanı bölgesinde yapılmıştı. Bu bölgenin tamamlanmasıyla, özellikle piknik yapan vatandaşların yaşadığı toz sorunu çözüldü ve ormandaki mesirelik alanın doluluğu büyük oranda artmış oldu. Vatandaşlar, asfaltlama çalışmasının Düzkır’dan başlamasına teşekkür ederek, “Bu mesire alanının en büyük sorunu tozdu, bundan kurtulduk.” dediler.

Çalışmaların ikinci aşamasında Arıtma Tesisi’ne giden yolun asfaltlanması tamamlandı. Çalışmaların önemli aşamalarından birini ise, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne Kızılca Mezarlığı yolundan başlayarak Hıdırlık’ın alt tarafından giden yolun asfaltlanması oluşturdu. Böylece hastaneye ulaşım için iyi bir alternatif oluşturulmuş oldu.

Asfalt çalışmalarının bir diğer aşamasında da Bağlar Mahallesi’nde oluşan yeni sokakları düzgün yollarına kavuştu. Asfalt çalışmalarının çeşitli mahallelerdeki küçük alanlardaki eksikliklerin giderilmesi programıyla devam edeceği kaydedildi.

Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Başkan Tütüncü, “İmkanlarımız çerçevesinde ihtiyaç olan sokak ve caddelerde asfalt çalışmamızı sürdürüyoruz. Gönül isterdi ki sıcak asfalt yapabilelim. Ancak, gerek maliyetler gerekse teknik imkanlar şu an için buna el vermiyor. Biz bu soruna çözüm bulmak için bizi daha çok yoran, ancak daha fazla yeri çamurdan, topraktan kurtarmamızı sağlayacak soğuk asfalt yöntemini kullanıyoruz. Sağolsunlar çalışanlarımız canla başla hizmet ediyor. Kısa süre içerisinde yollarımız oturacak ve istediğimiz şekilde hizmete hazır hale gelecek. Çalışmalarımız sırasında rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımıza da anlayışları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

tutuncuasfalt

tütüncü asfalt 2

asfalt

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.