• MODA YAPI

logo

13 Nisan 2022

Antalya’da Ispartalılar rüzgârı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Ispartalılar Gecesi düzenlendi.

Ispartalılar Gecesi’nde sahne alan Ispartalı sanatçı Musa Taş, Türk Halk Müziği’nin sevilen parçalarıyla binlerce kişiye  türkü ziyafeti sundu. Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Antalyalılar her akşam farklı bir hemşehri derneği tarafından düzenlenen konserde buluştu. Hemşehri geceleri kapsamında bu kez Ispartalılar Gecesi düzenlendi.

 

Musa Taş Sahne Aldı

İftar sonrası Antalyalıların buluşma noktası haline gelen Karaalioğlu Parkı’nda Antalya Ispartalılar Derneği’nin düzenlediği programda türkü dolu bir gece yaşadı. Ispartalı sanatçı Musa Taş, Türk Halk Müziği’nin en güzel türkülerini Karaalioğlu parkını dolduran vatandaşlarla seslendirdi. Konseri izleyenler arasında bulunan TRT Sanatçısı Bircan Arslan da “Çökertme, Ormancı ve Çile Bülbülüm” isimli eserlerle geceye renk kattı.

 

Başkan Böcek Adına Teşekkür Çiçeği

Türkülerle dolu geçen konserin sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Önder Bilgin ile Kent Tarihi ve Estetiği Dairesi Başkanı İsmail Oskay tarafından sanatçı Musa Taş ve Bircan Arslan’a, Antalya Ispartalılar Derneği Başkanı Deniz Akgün’e çiçek takdim edildi. Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü nedeniyle sahneye davet edilen kadın  polis memuruna emniyet mensupları adına çiçek verildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.