• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Ocak 2020

Anadolu Engelliler Dayanışma Derneği’nden 2020-EKPSS Başvuruları Duyurusu

Anadolu Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Güneş, bir yazılı açıklama yaparak 2020-EKPSS Başvurularının başladığını duyurdu.

Güneş’in açıklaması şöyle:

“2020 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (2020-EKPSS), 26 Nisan 2020 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 24 Ocak – 12 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Daha önceki yıllardan kaydı olan ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı bulunan ve eğitim bilgileri ile EKPSS için gereken engel durumuna ilişkin bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 24 Ocak 2020 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

İlk defa başvuru yapacak en az lise mezunu olan ve %40 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlarımız:

%40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilen engelli sağlık kurulu raporları veya onaylı bir örneği,

Öğrenim durumunu gösterir belge ve

Nüfus Cüzdanı ile birlikte Yalvaç Sosyal Hizmet Merkezine giderek Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alacak ardından Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesinde bulunan ÖSYM bürosunda kayıt işlemini tamamlayacak.

Ayrıca söz konusu sınav için Yalvaç Halk Eğitimi Merkezinde EKPSS Hazırlık Kursu açılacaktır. Katılmak isteyen vatandaşlarımızın Halk Eğitimi Merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.