• MODA YAPI

logo

06 Şubat 2022

Anaç Koyun ve Keçi Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Isparta Tarım ve Orman ​İl Müdürlüğü tarafından, 2021 Yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi çalışmaları, Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında pandemi ve zorlu kış şartlarına rağmen üretim faaliyetlerinin aksamaması için hız kesmeden devam ediyor.

Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili verilen bilgiye göre, yerinde yapılan tespitler sonucunda desteklemeye esas icmaller hazırlanarak, yetiştiricilerimize hayvan başına olmak üzere; anaç koyunlara 30 TL,  anaç keçilere 35 TL ödeme yapılacağı; ayrıca bir önceki yıla göre sürüdeki hayvan sayısını artıran işletmelere artan her bir hayvan için 125 TL destekleme ödemesi yapılacağı kaydedildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen tespit çalışmalarının yanı sıra yetiştiricilerimizin sorunları da yerinde dinleniyor. Tespit çalışmaları sonucunda yapılan işlemler Hayvan Bilgi Sisteminde güncelleniyor.

Müdürlükten verilen bilgiye göre, ilimizde bulunan 2276 küçükbaş hayvan işletmesinde tespitler 28 Şubat 2022 tarihine kadar tamamlanacaktır.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.