• MODA YAPI

logo

Alperen Özer’den tomografi ihalesi onayı müjdesi

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, Yalvaç Devlet Hastanesi’nde uzun süredir eksikliği hissedilen tomografi cihazı için ihale onayının bugün alındığını müjdeledi.

Hizmet alımı ile yürütülen tomografi çekimlerini yapan firmanın ayrılmasının ardından yapılan iki hizmet alımı ihalesine katılan olmadığı için çok uzun süredir Yalvaç Devlet Hastanesi’nde tomografi cihazı ve çekim hizmeti bulunmuyordu. Daha önce yapılacak bir satın alım ihalesinin de teknik bir nedenle iptal olmasıyla özellikle pandemi döneminde hastaların Isparta ve Akşehir’e gönderilmesi zorunluluk oluyordu.

Konuyu sürekli olarak milletvekilleri ve Sağlık Bakanlığı gündemine taşıdıklarını ifade eden Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, “İlçemizdeki bu cihazın ihtiyaç olduğunun farkındayız ve inanın sürekli takip ediyoruz. Sağolsunlar sayın milletvekillerimiz de bu konuda taleplerimizi Sağlık Bakanlığımıza taşıyorlar. Daha önce yapılacak ihale teknik bir nedenle iptal edildi. Ama bugün değerli milletvekilimiz Recep Özel’in verdiği güzel haberle, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne tomografi cihazı alımı için ihale onayının Sağlık Bakanlığı’nca verildiğini öğrendik. İhale sürecinin en geç şubat ayı içinde tamamlanacağı belirtildi. Artık hizmet alımına gerek kalmadan, hastanemizin kendi malı olan tomografi cihazımız olacak. Bu konuda gayret ve desteğini esirgemeyen Ak Parti Isparta Milletvekilimiz Sayın Recep Özel’e ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın şunu bilmesini istiyorum, Yalvaç’ın her sorununu takip ediyor ve gerek iletmek gerekse çözüme kavuşturmak konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Devlet kurumlarının işleyişi ve içerisinde bulunulan şartlarda en iyi sonuçları elde etmeye gayret ettiğimizi bilmenizi istiyoruz.” dedi.

Çalışmaya katkı veren tüm ilgilileri ve siyasetçilerimizi kutluyor, sürecin en kısa sürede tamamlanarak cihazın halkımızın hizmetine girmesini diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.