logo

18 Mayıs 2019

ALPEREN ÖZER’DEN 19 MAYIS MESAJI

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk adımı atarak milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919, ezelden beri hür yaşamış olan Aziz Milletimizin yeniden şahlanarak ayağa kalktığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarih olmuştur.

Samsun’da atılan tarihi adımın heyecanı, dalga dalga Anadolu’ya yayıldı.

Bu sayede, vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatıldı. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimiz olan gençlere armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.

Bu anlamda bizler, geleceğimiz olan gençlerin çok daha iyi imkanlara kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Ak Parti olarak, gençlerimize her türlü imkanı seferber ediyoruz.

Biz milli servet olarak gördüğümüz gençlerimize sonsuz güveniyoruz.

Kurtuluş mücadelesinin başlatıldığı şehrin milletvekili olmanın gururunu yaşarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canlarını veren şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, Türk milletinin ve hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.