• MODA YAPI

logo

23 Kasım 2018

Alperen Özer: “Adayımız kim olursa olsun, Yalvaç Belediyesi mutlaka Ak Parti’li olmalı”

Aday belirleme sürecinin devam ettiği Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı’nda çalışmalarıyla en aktif aday adayı olarak görünen Alperen Mustafa Özer, belediye seçimleriyle ilgili olarak gazetemize verdiği demeçte net konuştu: “Adayımız kim olursa olsun, Yalvaç Belediyesi, 2023 vizyonuyla yatırımları coşturacak Ak Parti iktidarında olmalıdır.”

 

Artık 2023 hedeflerine koşan Ak Parti iktidarından yoksun kalmamalıyız

Sürecin başladığı günden bu yana, tüm partilileri ve Yalvaçlılar’la bir araya gelerek Ak Parti belediyeciliğini anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Alperen Özer, “Biz kendimizi Ak Parti davasının ve Yalvaç’ın bir neferi olarak görüyoruz. O yüzden aday adayı gibi değil, aday gibi çalışıyoruz; aday açıklanana kadar böyle çalışacağımız gibi, aday olayım ya da olmayayım, aynı şekil ve tempoyla çalışmaya devam edeceğim. Benim için mesele Alperen Özer’in Yalvaç Belediye Başkanı olması değil, Yalvaç Belediyesi’nin Ak Parti’li bir başkan tarafından yönetilmesidir. O yüzden aday adayımız kim olursa olsun, Yalvaç Belediyesi, Ak Parti’li olmalıdır. 2023’ü ilk hedef olarak ortaya koymuş bir Ak Parti iktidarının önümüzdeki beş yıl boyunca Türkiye’ye yayacağı yatırım hamlesinden Yalvaç’ımızı yoksun bırakamayız. Yalvaç için, bu kaçırılmaması gereken, hatta biraz daha geç kaldığımız bir hizmet kervanıdır. Onun için, tekrar ediyorum, ben ya da bir başka arkadaşım aday olur, ama mutlaka Yalvaç Belediyesi Ak Parti saflarına kazandırılmalıdır.” dedi.

 

Genç ve yenilikçi ekiple rutin değil hızlı ve üreten belediyecilik

Ekip olarak genç bir ekip olduklarını belirten Alperen Özer, “Adaylık görevi bana nasip olursa, pırıl pırıl genç ve işinde başarılı bir ekiple yola çıkacağız. Yalvaç’ı gençlik heyecanını halkımızı hizmet için kullanacak bir ekiple koşturmak istiyoruz. Eskiyi, heyecanını yitirmişi, hizmet yerine husumeti önerenlere karşı; yeniyi, heyecanlıyı ve hizmete odaklanmışı sunacağız. Yalvaç’ımız hizmete susadı. Bunu herkes görüyor, herkes bunu sunacak bir ekibi bekliyor. Bunu sunacak yegane partinin de Ak Parti olduğunu hepimiz görüyoruz. İnşallah, yenilikçi, heyecanlı, istekli bir ekiple Yalvaç Belediyesi, ayağa kalkacak, kurumu ve Yalvaç’ı icraatle koşturacaktır. Projelerimiz de gençliğimiz ve heyecanımız gibi olacak. Rutin belediyecilik değil; hızlı, üretken ve üreten bir belediyecilik Ak Parti’yle gelecek inşallah.” dedi.

 

Birlik ve beraberliğimizi bozdurmayacağız

Yerel seçim sürecinin en heyecanlı ekibinin Ak Parti’de olduğunu da vurgulayan Özer, “Bakın, herkesin gözü Ak Partimizin üstünde. Yalvaçlı, her seçimde Ak Parti’ye en büyük desteği vermiştir. Son iki yerel seçimde, sebepleri ne olursa olsun, partimize ve adayımıza teveccüh göstermemiştir. Bu kez, biz beş aday adayı ve teşkilatımızla birlikte yumruk gibi birlik içindeyiz. Kimse, bu seçimde Ak Parti’de kargaşa, karışıklık görmeyecek. Adayıyla, belediye meclisiyle, ekipleriyle Ak Parti, Yalvaç’ımızın beklentilerine uygun bir süreci yönetecek ve 31 Mart akşamı belediye önünde sevinç konvoyunu hep birlikte oluşturmamızı sağlayacaktır.” dedi.

Alperen Özer, aday olsa da olmasa da, bugünkü çalışma tarzını sürdüreceğini belirterek, “Biz beş aday adayı arkadaş bir aradayız. Hangimiz aday olursa olsun, hepimizin görüşü aynı, bu değişmeyecek. Kim aday olursa, hepimiz o arkadaşın yanında, partimizin emrinde olacağız. Bu birlikteliğimizi bozmayacağız, bozdurmayacağız. Başkaları hesap yapsın, bir proje yapacağız. Yalvaç’ta çok konuşulan ‘Yerelde Ak Parti’nin rakibi Ak Parti’dir’ yanılgısını kıracağız. Bunu yaptığımızda zaten seçimi kazanmak gibi bir sorunumuz yok. Bakın en son seçime: 24 Haziran’da, milletvekilliği seçiminde Ak Partimiz, Yalvaç ilçe merkezinde yaklaşık 5.200 oy almış. En yakın MHP 2.600 civarında oy almış; yani en yakın rakibimizin iki katı oya sahibiz. Onun için, bu seçim, Yalvaç Belediyesi’ni almaya en yakın olduğumuz seçimdir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın.” dedi.

 

DENENMİŞLERLE Yalvaç halkının işi olmaz

Ak Parti’nin kendisini sürekli yenileyen bir parti olduğunu belirten Alperen Özer, “Toplumdaki değişime uygun olarak partimiz sürekli yenileniyor. Son değişikliklerle gençliğin de önünü açan Cumhurbaşkan Erdoğan, Türkiye için eskiyle, heyecanını yitirmişle yürümenin mümkün olmayacağını ifade etmiştir. Yalvaç’ımızda da daha önce denenmiş isimlere Yalvaçlı’nın oy ve destek vereceğini düşünmüyoruz. Yalvaç halkının artık bunlara karnı tok, kaybedeceği vakti yok, macera aramaya hiç ihtiyacı yok. Ak Parti’nin Türkiye’ye önüne koyduğu 2023 vizyonundaki yatırım pastasından Yalvaç’ımızın payını alması şart, olmazsa olmaz. Yalvaç’ın bir hataya daha lüksü yok. Ak Parti’miz Türkiye’ye verdiği sözünü her zaman tutmuştur. Onun için 2023 hedeflerine ulaşmak için bütün yatırım hamlelerini gerçekleştirecek ve halkımızı verdiği sözü tutacaktır. Biz de Ak Parti’li Yalvaç Belediyesi’yle bundan en fazla payı alacağız, almalıyız.” dedi.

 

Yalvaç Belediyesi sadece huzurlu değil, aynı zamanda çalışan bir kurum olacak

Yalvaç Belediyesi’nde son beş yılda görece huzurlu bir ortam olduğunu belirten Alperen Özer, “Huzur, barış, hoşgörü, yapıcılık bizim de temel felsefemiz olacak. Ama sadece huzur yeter mi? Orası bir hizmet kurumu. Ak Parti’li Yalvaç Belediyesi hem huzurlu bir kurum olacak hem de çok çalışan bir kurum olacak. Bugün çalışmayan, üretmeyen bir belediyecilik var, buna artık tahammülümüz kalmadı. Her kesimi kucaklayan bir ekiple işbaşına geleceğiz, sözde değil, özde halkımızla beraber Yalvaç’ı yöneteceğiz. Ayrıca, seçim dönemi ne söylemişsek onu yapacağız. Başka partiler, partililer gibi seçim dönemi gökteki yıldızları vaad edip sonra vatandaşa sırtımızı dönmeyeceğiz. Seçim dönemi yüzüne güldüğümüz vatandaşı belediyede terslemeyeceğiz.” dedi.

 

Yalvaç’ın sorunlarını ancak biz çözeriz

Yalvaç’ın temel sorunlarının belli olduğunu ifade eden Alperen Özer, “Yalvaç’ın rutin belediyecilik hizmetlerinin ötesinde bir belediye yönetimine ihtiyacı var. Ekonomik büyümenin, istihdamı arttırmanın, şehirde yaşam kalitesini arttırmanın, ucuz konut üretmenin, yol sorununu çözmenin, sağlık ve eğitimin kalitesini arttırmanın temel sorunlarımız olduğunu herkes biliyor. Çözümleri bilen tek ekip Ak Parti’dedir, çözümleri hayata geçirecek tek ekip de Ak Parti iktidarının temsilcileridir. Macera aramaya gerek yok, kaybedecek vaktimiz yok. 2023’e kadar işbaşında bir Cumhurbaşkanımız ve iktidarımız var. Üç tane pırıl pırıl milletvekilimiz var, bir tanesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun başında. Bunlara bir kenara bırakıp, başka yerlerde macera aramanın bir gereği yoktur. Yalvaç’ımız bunun farkındadır. 31 Mart’ta gereğini yapacaktır. Burada tekrar vurguluyorum. Benim için mesele, benim aday olmam, belediye başkanı olmam değildir; Yalvaç Belediyesi’nin mutlaka ama mutlaka, Ak Parti belediyesi olmasıdır. Bunun için elimden gelen herşeyi yapmaya söz veriyorum. Tüm partililerimizin ve hemşehrilerimizin partimize destek vereceğine inancım tamdır. Herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.