• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Haziran 2020

“Akşehir’de son 15 günde tespit edilen Covid-19 vakası yok”

Akşehir Belediyesi, bir basın açıklaması yaparak, şehirde son 15 günde tespit edilen Covid-19 vakası bulunmadığını belirtti.

Akşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehrimizde son 15 gün içerisinde tespit edilen Covid-19 vakası bulunmamakta olup, ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımız gerekli tüm önlemlerini alarak güven içerisinde sosyal hayatlarına devam etmektedir. Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ile birlikte dışarıdan ilçemize ziyarete gelecek misafirlerimiz için de gerek belediyemiz, gerek diğer tüm kurumlarımız her türlü tedbiri almış olup, riski en aza indirmek için tüm imkanlarımızla hazır beklemekteyiz.” ifadelerine yer verildi.

Akşehir Belediyesi olarak Türkiye’deki ilk vaka haberinin duyulmasıyla birlikte salgını kontrol altında tutabilmek için çok başarılı bir mücadele verildiği belirtilen açıklamada, “Halkımızın da desteği ile bu mücadelemiz salgın tamamen yok oluncaya kadar da kesintisiz devam edecektir.” denildi.

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında 4 Haziran tarihi itibariyle Akşehir ilçe merkezindeki risk haritası şu şekilde görüntülendi:

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.