• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Mart 2017

AKŞEHİR’DE HAYIR’I ÜNLÜ İSİMLER ANLATIYOR

Komşu ilçemiz Akşehir, çeşitli kesimler tarafından sürdürülen HAYIR kampanyası için ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nu ağırlayan Akşehir’de bugün de CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ile CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal konuşma yapacaklar.

 

FEYZİOĞLU ve HALAÇOĞLU’NA İLGİ BÜYÜKTÜ

Atatürkçü Düşünce Derneği Akşehir Şubesi’nin daveti üzerine önce Tuzlukçu’ya sonrasında Akşehir’e gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve eski TBMM MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu ortak bir konferans verdi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Eski TBMM MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile birlikte ilk olarak Batı Cephesi Karargâhını gezdi. Kurtuluş Savaşı’nın hazırlıklarının yapıldığı ve kurtuluş savasında karargâh olarak kullanılan Batı Cephesi Karargâhı Müzesi ile ilgili Müze Müdürü Ömer Faruk Türkan’dan bilgi aldılar. Batı Cephesi Karargâhı ziyaretinin ardından ikili ve beraberindeki heyet Tarihi İplikçi Camii’nde öğle namazı kıldılar ve sonrasında konferansın verileceği Akşehir FB’liler derneğine geçtiler.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve eski TBMM MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu tarafından verilen “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu konferansa ilgi oldukça yoğundu. Binaya giremeyen vatandaşların konferansı dışarıdan dinledikleri görüldü.

Halaçoğlu, “Biz tek kişi yönetimine karşıyız, meclisi tek bir imzayla fes edebilecek tek imza ile bakanları seçip atayacaksın, birileri de çıkıp sapıkça ayet ve hadis uyduruyor. Kimisi, Atatürk Türk’e benzemiyor diyor. Atatürk öz be öz Türk çocuğudur. Bu anayasa değişikliği işsizliğe çözüm getirecek mi, terörü bitirecek mi” dedi.

Feyzioğlu, “Her siyasi partiden, Ak Parti’den, CHP’ den MHP’den, Demokrat Parti’den Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkma kararlığını gösteren her dünya görüşünden vatandaşımız bugün bir araya geldi. Bu hayırlı bir gelişmedir. Bu hayırlı gelişme 17 Nisan’ın da bir başka müjdesini vermektedir. Yani 16 Nisan’da düğünü- müz vardır, bayramımız vardır, kutlamamız vardır. Milletçe 17 Nisan’da da Türkiye’nin önünü bugün önünü milletçe yazdığımız siyaset açacaktır. Milli siyaset 17 Nisan’dan itibaren Türk Milletinin önünü açacak, hayırlı olsun.” dedi.

 

ÖZEL ve KÖKSAL BUGÜN KONUŞACAKLAR

Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nın daveti üzerine Akşehir’e gelecek CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve CHP Afyon Milletvekili Av. Burcu Köksal, “16 Nisan 2017 Referandumunda Neden Hayır” konulu bir konferans verecekler. (pervasiz.com)

aksehir2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.