• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

AKŞEHİR YOLUNA MEVSİMİN İLK KARI DÜŞTÜ

Yalvaç bugün yağışlı bir güne uyanır ve gün boyu yağış alırken; komşu ilçemiz Akşehir’e giden dağ yolunda mevsimin ilk karının yağdığı haber alındı.

Ciddi bir sıcaklık düşüşünün hissedildiği ilçemizden Akşehir’e doğru giden pek çok hemşehrimiz karla karşılaştı.

 

BU GECE DON TEHLİKESİ UYARISI

Diğer yandan, meteoroloji tarafından bu gece için Göller Yöresi’nde zirai don tehlikesi yaşanabileceği uyarısı yapıldı. Meteorolojiden yapılan uyarıda şu bilgilere yer verildi:

“25.10.2018 Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu Bölgesi, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif zirai don,

26.10.2018 Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyi ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette zirai don,

27.10.2018 Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don olayı bekleniyor.

Meydana gelmesi beklenen sonbahar erken donlarına karşı zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.”

İşte meteorolojinin Yalvaç için 5 günlük hava tahmini:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.