• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Mayıs 2018

Akkaş: Esnafımız zor durumda, zam zorunluydu

Berberlerin traş ücretlerine yapılan zamla ilgili gelen tepki ve tartışmalarla ilgili Yalvaç Kunduracılar Bakkallar ve Berberler Esnaf Odası Başkanı İsmail Akkaş, gazetemize bir açıklama yaptı.

Zam konusundaki sürecin esnaftan gelen talebin komisyon kararı alınması ve bakanlık onayıyla gerçekleştiğini belirten Akkaş, “Berber esnafımız en son 2014’te zam almış. Aradan geçen 4 yılda maliyetler büyük ölçüde artmışken, berber esnafımız fedakarlık etmiş, zam talebinde bulunmamış. Ancak, artık şartlar dayanılamaz hale gelmiştir. 2014’te 360 TL olan Bağkur primi bugün 690 TL olmuştur. Bütün ekonomik girdileri neredeyse iki kat artmıştır esnafımızın. Esnafımızın ayakta kalabilmesi için zam zorunluydu.” dedi.

İlçede 47 berber esnafı olduğunu belirten Akkaş, “Zamla ilgili olarak berber esnafımızı toplantıya çalıştık. Toplantıya 16 berber esnafımız katıldı, hepsinin oy birliğiyle bu karar alınmıştır.” dedi.

Başkan Akkaş, “Ayrıca, pideciler, dönerciler, bayan kuaförler ve lokantacıların zam talebi oldu. Onaylanınca onlar da yürürlüğe girecek.” dedi.

Esnafın ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen kesim olduğunu ifade eden Akkaş, “Bu hususlar ekonomik hususlardır. Bu kararla ilgili sosyal medyada hakarete varan yorumlar yapılıyor. Eleştiri olabilir, ama hakaret çok yanlış. Biz bir esnaf kuruluşu olarak esnafımızı da vatandaşı da düşünmek durumundayız. Bu hizmetlerin verimli ve sağlıklı yürümesi için elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızın bu hususları bilerek, esnafın durumunu da göz önüne alarak değerlendirme yapmasını rica ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.