logo

08 Mart 2024

Ak Partililer’in gündemi projeler yerine Tekin Bayram

Ak Parti’nin dün gerçekleştirilen Seçim Koordinasyon Merkezi’ne damgasını vuran husus, Yalvaç için yapılacak projeler yerine Bağımsız Belediye Başkan Adayı Tekin Bayram oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Gencer Kondal’ın bir açıklamayla Tekin Bayram’ı ima ederek partisinin ve bazı partililerin ismini kullanarak oy toplamaya çalıştığını ileri sürmüştü.

Dün de, SKM açılışında Ak Parti İl Başkanı Furkan Cem Er, Eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt ve Ak Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun’un hedefinde Tekin Bayram vardı. Tekin Bayram’ı ima ederek seçildikten sonra Ak Parti’ye geçeceğini söyleyerek oy topladığını belirten Ak Partili isimler, Tekin Bayram’ın Ak Parti’ye giremeyeceğini ileri sürdüler.

SKM açılışında Ak Parti Isparta İl Başkanı Furkan Cem Er konuşmasında, “Sahada konuşulanlardan bir tanesine daha ben açıklık getireyim. Yalvaç’ta Ak Parti’nin tek adayı, tek gerçek adayı Sürmeli Yağcı’dır. Ak Parti bayrağı altında aday olmayan kimse bizim üzerimizden kurban kesmesin. Kazanırsak, biz Ak Parti’deyiz hiç demesin.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun da, yine Tekin Bayram’ı kastederek, “Bu seçimde gördüğüm bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Nereye gidersen, hangi ilçeye gidersen, hangi beldeye gidersen, memleketin, Türkiye’nin başka yerlerinde de aynı ha. Hizmetin adresinin Ak Parti olduğunu bilenler, Ak Parti’nin gölgesinde gölgelenmeye çalışıyorlar. Ak Parti’nin gölgesinde Ak Partililer gölgelenir. Kimisi çıkıyor, ben diyor hemen seçildikten sonra Ak Parti’ye geleceğim diyor, böyle bir şey yok kardeşim.” dedi.

Ak Parti Eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt da yaptığı konuşmada yine Tekin Bayram’ı ima ederek, “Efendim, Cumhurbaşkanımız kendisine baba dermiş. Bizim Genel Başkan Vekili kendisini bilmem acaip severmiş,  emrinden çıkmazmış. Biz Ak Parti’yiz, bu partiyi milletin talepleri doğrultusunda kurduk, milletle istişare ederek kurduk, millete hizmet etmek için kurduk. Kimseye minnetimiz de mihnetimiz de borcumuz da yok.” dedi.

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.