• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ocak 2018

AK Parti’li ZABUN’dan İddialı Açıklamalar

Dün akşam saatlerinde düzenlenen Yalvaç Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın İlçe Danışma Meclisi toplantısının basına açık bölümünde konuşan Ak Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun oldukça iddialı açıklamalar yaptı.

Isparta’da Kongre sürecinin tamamlandığını bundan sonra ilk hedeflerinin 2019 yerel seçimleri olduğunu ve bunun için çalışmaları gerektiğini belirten Zabun, “Önümüzdeki süreçte, yanı 13 ay gibi bir süre sonunda yerel seçimler gerçekleşecek. Bu seçim bizim için de sizin için de çok önemli, biliyorum ki Yalvaç Belediyesi’ni özlediniz. Yalvaç’ta vizyon sahibi, ufku açık, hizmet sevdalısı bir adayımızla Yalvaç Belediyesi’ni kazanmak için kapı kapı çalışacağız. Bir oyun bile büyük öneminin olduğu bilinciyle yerel seçimlere hazırlanacağız” dedi.

ÜLKEMİZİ 15 YILDA NEREDEN NEREYE TAŞIDIK…

Ak Parti’nin 15 yıllık iktidarı boyunca ülkemizin her alanda en iyi hizmeti yapma gayreti içinde olduğunu belirten Zabun, “15 yıllık iktidarımızda Türkiye’yi nereden nereye taşıdığımız bellidir. Muhalefet bile Ak Parti’yi tebrik etmekten kendini alamamaktadır. Hangi alana bakarsanız bakın, ister eğitimde, ister ulaşımda, ister sağlıkta ülkemiz Ak Parti iktidarında bugüne kadar görmediği hizmetleri aldı. Biraz önce bir arkadaşımız Ak Parti’nin verdiği sosyal hizmetler konusunda bilgi verdi. Bir zamanlar engelli bakımı, yaşlı bakımı hayal bile edilemezdi. Sosyal devlet anlayışını en üst noktada yerine getirdik. Birileri ihtiyaç sahibi insanlara yapılan bu hizmetlerden rahatsız olup muhalefet ettiler hep. Biz garibimizi, gurebamızı namerde bırakmayız. Isparta tarihinin rakamsal olarak en büyük yatırımı ile dört dörtlük bir hastane yaptık, beş yıldızlı otel gibi… Ak Parti iktidarından önce doktorlar yüzümüze bakmazdı. Bugün ister devlet hastanelerinde ister özel hastanelerde her türlü tedavi imkanına sahibiz. Sosyal hizmetlerde ve sağlıkta büyük bir dönüşüm gerçekleştirdik. ABD’liler diyorlar ki ‘bizim Türkiye’den alacacağımız çok ders var, sağlıkta alanında bu dönüşümü nasıl başardınız’ diye soruyorlar” dedi.

BUGÜNE BİRÇOK ENGELİ AŞARAK GELDİK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin şehrinde terörist guruplara yönelik olarak geçtiğimiz hafta başlattığı operasyonda kullanılan silahların %75’inin yerli ve milli üretim olduğunu belirten Zabun, “Ak Parti iktidarında önce ülkemizde basit bir makineli tüfek bile yapılamazken bugün geldiğimiz nokta ortada. Afrin’de ordumuzun kullandığı helikopteri, tankı, obüsü, roketi hepsi de yerli üretim. Sadece F16’lar ve Leopar tankları yabancı üretim. Şimdi onları da Türkiye’ye vermeyeceklerini söylüyorlar, biz de onlara ‘vermezsen verme, al başına çal’ diyoruz. Türkiye artık eski Türkiye değil” dedi.

BU MİLLETE CAN BORCUMUZ VAR

Ak Parti’nin iktidarlarının ülkemizi taşıdığı noktaya kolay gelmediğini ifade eden Zabun, “Bütün bu gelişmeleri yaşarken gül bahçelerinden gelerek bugünlere gelmedik. Parti kapatma davası gibi, gezi eymleri gibi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi birçok engeli aşa aşa geldik. İMF gibi bir belayı bu ülkeden defettik. Hem sağlıkta, hem eğitimde, hem de savunmada ne noktalara geldik. Bunlar olurken de milletimizin desteğini hep yanımızda hissettik. Mesela Yalvaç’tan referandumda %60 gibi büyük bir destek geldi, Allah hepinizden razı olsun. 15 Temmuz kalkışmasının ardından Başbakanımızın dediği gibi bu millete can borcumuz var. Sizin desteğiniz olmasaydı, bugün burada olamayabilirdik. Biz sığ siyaset yapmıyoruz. Seçimden sonra milletini unutan bir parti değiliz. Ak Parti hedefleri, idealleri olan bir siyasi partidir. Bu milleti ulaştırmamız gereken “Kızıl Elma” hedefimiz var. Bu milletin önü açıktır, bu milleti yıldırmak söz konusu değildir” dedi.

DOĞALGAZ  ve CEZAEVİ…

Yerel konulara da değinen Zabun, “İlçe Başkanımız bazı konuları hatırlattı bana, doğalgaz bunlardan biri, hamdolsun artık doğalgaz illerimizden bir veya ikisi hariç ülkemizin tamamına ulaştı. Artık ilçelerimiz de doğalgaza kavuşuyor, Yalvaç’ta bunlardan biri. Dağıtım şirketinden kaynaklandığını bildiğimiz bazı gecikmeler yaşanmış ancak aşılmayacak sorunlar değil. Yalvaç, Isparta’da ilk doğalgaz gelen ilçe olacak, Türkiye genelinde de ilk ilçelerden biri olacak. Cezaevi meselesi, her toplantımızda gündeme gelirdi. Cezaevi inşaatında artık sona gelindi, yakın zamanda hizmete alınacak inşallah” dedi.

ONLAR KÖYLERİN YOLUNU BİLMEZ…

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Isparta’nın da Bütünşehir uygulaması kapsamına alınacağı haberleri üzerine MHP’li Isparta Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın’ın köylere yönelik çalışmalar yaptığını hatırlatan Zabun, “Bütünşehir konusu gündeme geldiği günden beri kendine göre bir yol tutturmuş gidiyorlar. Ama onlar köylerin yollarını bilmezler, devletin imkanları ile köylere gidiyorlar, burada da birkaç köye gelmişler. Bütünşehir yasası çıkarsa köylerdeki vatandaşımız da Isparta Belediyesi için oy kullanacak ya… Olsun, önemli olan millete hizmettir. Yeter ki devletin imkanlarını millete kavuştursunlar” diyerek eleştirdi.

HEDEF %51 Değil…

Daha sonra tekrar parti çalışmaları konusunda konuşan Zabun ”Biz idealleri olan bir partiyiz ve bu ideallere ulaşmak için seçimlerde önümüze konan hedef %51 değil, büyük bir ekseriyet olmalı. Hedef %60 ise buna razı olamayız %70 yapmak için, %70 ise bunu %80 yapmak için çalışlmalıyız. Bu ülkenin yıllarca derdini çekmiş insanını hakettiği noktaya ulaştırmak kaygısı içinde olmalıyız. Biz milletimizle aynı frekansta düşünüyoruz. Kendimizi anlatmaya devam edeceğiz, bu ülkenin geleceğinin bu çatı altında olduğunu ifade edeceğiz. Hiçbir oranı yeterli göremeyiz. Gönüllü olarak taşıdığımız bu emanetin hakkını vererek itinayla çalışacağız. Gitmediğimiz köy, çalmadığımız kapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Aramıza fitne ve fesatı sokmayacağız. Bu güne kadar görev yapmış bütün arkadaşlarımızı bu kervanın içinde olmaya çağıracağız, kimseyi öteleyemeyiz” dedi ve tüm teşkilat mensuplarını seçim çalışmalarına katılmaya davet etti.

Yerelde Ak Parti – MHP İttifakı…

Basına açık bölümün sonunda sorduğumuz Ak Parti – MHP ittifakının yerelde de gerçekleşme ihtimalini sorduğumuz Zabun, “Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda ve ülke menfaatlerinin gerektirdiği noktalarda yerli ve milli duruş sergileyen Sayın Devlet Bahçeli Ak Parti’nin yanında olacağını açıklamıştı. İttifak konusunda çalışmalar yapmak üzere birer komisyon kurulmuştu, görüşmeler halen sürüyor. Komisyon çalışmalarının detayları ortaya çıkmadan bir şey söylememiz mümkün değil, bunun dışında bir şey söylemek fal bakmak olur. Bizim liderimize inancımız tamdır. Ne karar çıkarsa çıksın, liderimizin ortaya koyacağı iradenin arkasındayız. Bunu kişilere indirgemek, kişilerin ikbali bizim işimiz değil. Milli mutabakat zemininden, mevcut aktörlere indirgeyerek yorum yapmak beyhude çaba olur” dedi.

Toplantı basına kapalı olarak yaklaşık bir saat daha sürdü ve Zabun ile beraberindekiler Gelendost ilçe teşkilatı toplantısına katılmak üzere Yalvaç’tan ayrıldılar.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.