• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Şubat 2020

Ak Parti’den SİYASET AKADEMİSİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç İlçe Başkanı M.Alperen Özer, partisinin siyasi eğitim faaliyeti olan Siyaset Akademisi’nin önümüzdeki günlerde Yalvaç’ta da başlatılacağını bildirdi.

AR-GE Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu yıl 19’uncu dönemi gerçekleştirilen AK Parti Siyaset Akademisi’nin Yalvaç’ta da eğitim vereceğini belirten İlçe Başkanı Özer, yaklaşık iki ay sürecek olan Ak Parti Siyaset Akademisi’nde deneyimli siyasetçilerin vereceği derslerin ardından başarılı olanlara diploma verileceğini ifade etti.

Özer, “Partimizin AR-GE Başkanlığı’nca geliştirilen 12 yıldır başarı ile sürdürülen Siyaset Akademisi 18. Dönemine girerken bu önemli siyasi eğitim faaliyetini Yalvaç’ta da hayata geçireceğiz. Burada tecrübeli siyasetçiler ve akademisyenler tarafından siyaset, sosyoloji, iletişim, ekonomi, dış politika gibi temel alanlarda dersler verilmekte” dedi.

Siyasi alanı genişletmeyi, toplumun siyasete ve siyasetçiye olan ön yargısını kırmayı, ilkeli bir siyaset anlayışını tüm topluma yaymayı hedefleyen Siyaset Akademisi’ne sadece AK Parti teşkilatlarının değil tüm vatandaşlarımızın katılabileceğini belirten İlçe Başkanı Özer’in verdiği bilgiye göre Ak Parti Siyaset Akademisi’ne başvurular 11-21 Şubat tarihleri arasında ilçe başkanlığına yapılacak.

Ayrıca Siyaset Akademisi’ne katılım şartları ve diğer ayrıntılı bilgilere https://siyasetakademisi.akparti.org.tr/  adresinden de ulaşılabileceği bildirildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.