logo

08 Kasım 2023

Ak Parti’de yerel seçim için aday adaylığı başvuruları başlıyor

AK Parti’nin 31 Mart 2024’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmaları fiilen başladı. Bu kapsamda AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yerel seçimlere ilişkin MKYK’ye yetki verdi.

Toplantıda ayrıca aday usul esasları ile teşkilat yoklama usul esaslarına ilişkin kararlar da alındı. AK Parti yönetimi, teşkilatından belediye başkanlarına iliş- kin 2 isim isteyecek. Havuzda toplanacak isimler temayül yoklamasına sokulacak.

Takvime göre, 9 Kasım Perşembe başlayacak aday adaylığı başvuruları 17 Kasım’da sona erecek. Temayül yoklaması 19 Kasım’da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak. Adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor.

 

ERDOĞAN SAHAYA İNİYOR

AK Parti’de miting takvimi de şekillenmeye başladı. Erdoğan’ın 2024 yılının şubat ve mart aylarında sahaya inmesi beklenirken özellikle deprem bölgelerinde halkla buluşması ve yapımı süren toplu konutların açılış programlarına katılması planlanıyor. AK Parti’de İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana gibi muhalefette olan büyük şehirlere özel önem verilecek ve bu şehirlere yönelik yeni projeler geliştirilecek.

 

YALVAÇ’TA YOĞUN BAŞVURU BEKLENİYOR

Bugün başlayacak aday adaylığı başvuru sürecinde Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı’na yoğun bir başvuru olması bekleniyor. Kulislerden alınan bilgilere göre, aday adaylığı için müracaat etmesi beklenen isimler şöyle:

Alperen Mustafa Özer, Ender Erhan Erol, Fatih Sert, Ümit Karakurt, Bülent Okumuş, Ufuk Altınbaş, Ata Ateşoğlu, Sürmeli Yağcı, Turgut Kara, Ali Ayvat, Mücahit Özdemir, Ramazan Bakır, Tekin Bayram.

Başvuralar haftaya cuma tamamlanacak ve kimlerin aday adayı olacağı netleşmiş olacak.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.