logo

16 Kasım 2023

Ak Parti’de İlk Aday Adayı Ümit KARAKURT

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde geçtiğimiz günlerde başlayan aday adaylığı sürecinde ilçe teşkilat binasına gelerek Yalvaç Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvuru evraklarını ilk olarak teslim eden isim Ümit Karakurt oldu.

Başvuru işleminden önce kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Gencer Kondal, önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflerinin mutlaka Yalvaç Belediyesi’ni kazanmak olduğunu belirtti ve aday adaylığı başvurusu yapan Ümit Karakurt’a başarılar diledi.

Bugün saat 12.30 sıralarında bir gurup partili ile birlikte geldiği parti binasında ilçe yönetim kurulu ve partililerine hitaben kısa bir konuşma yapan Karakurt da kendini tanıttı ve neden aday adayı olduğunu açıkladı.

Ak Parti’nin ilk aday adayı olan Ümit Karakurt, aslen Y. Tırtar köyünden olduğunu ancak sürekli Yalvaç’ta yaşadığını, ilk orta ve lise eğitimini Yalvaç’ta gördüğünü, 49 yaşında ve Sağlık Bakanlığı’ndan emekli olduğunu belirtti. Karakurt, “Emekli olup köşesine çekilmedim, sizlere hizmet etmeye talip oldum. Bunun için de hiç durmadan çalışarak güler yüzlü ve saygılı hizmet anlayışı ile Yalvaç Belediyesi’ni hep beraber kazanıp tüm sorunları çözmeye talibim. Bu yolda devlet ve millet olarak hep birlikte taş üstüne taşı hep beraber koyacağız. Bunun için de yılmadan, yorulmadan hak yolunda çalışacağız.

Vakit artık Yalvaç’ı Kalkındırma vakti. Bunun için, boşa geçirecek zamanımız yok. Ya kazanacağız, ya kazanacağız. Yalvaç’ımıza iktidarın hizmetlerini daha fazla kazandırma vaktidir.Biz adaylık için yola çıktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile bu göreve layık görülür isek sonuna kadar hizmet etmeye hazırız. Her Yalvaç’lının bir umudu varsa her Yalvaç’lının bir Ümit’i olacak. Buraya gelerek yanımda olan ve desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” dedi. Karakurt daha sonra resmi başvuru evraklarını ilçe yönetimine teslim etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.