• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Şubat 2017

AK PARTİ YALVAÇ’ta REFERANDUM İÇİN START VERDİ

MEDION Digital Camera

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak Anayasa değişikliği referandumu için siyasi partiler sahaya inmeye başladı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da yapılan Ak Parti genel merkezinin düzenlediği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması“ tanıtım kampanyası toplantısına katılan Yalvaç Ak Parti ilçe teşkilatı,  Ahmet Sektioğlu başkanlığında çalışmalarına hız verdi. Sektioğlu beraberinde ilçe yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları başkanı ile birlikte bugün Yalvaç’ın haftalık pazarının kurulması nedeniyle öğle saatlerinde özellikle pazarcı esnafı ve alışveriş yapan halkla biraraya gelerek destek istediler. Ak Parti’liler esnafa ve halkımıza 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda neden “Evet” oyu kullanmaları gerektiğini anlatarak destek istediler.

Referandum çalışmaları hakkında ÖZYALVAÇ’a bilgi veren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu, “Ülkemizin aydınlık yarınlara taşınması için kapı aralayacak, muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak, daha güçlü bir Türkiye’nin önünü açacak olan halkoylaması için geçtiğimiz hafta sonu partimizin tanıtım toplantısına katıldık. Ankara’dan döner dönmez de güçlü bir Türkiye için, sürekli istikrarın devamını sağlayacak olan halkoylaması için çalışmalarımıza başladık. İnanıyoruz ki milletimizin ve devletimizin istiklalini, istikbalini, istikrarını, birliğini, refahını ve bekasını düşünen herkes büyük ve güçlü Türkiye için “Evet” diyecektir. Biz de bunu anlatmak için tek tek herkese ulaşacağız, kapı kapı dolaşacağız” dedi.

Yapılacak anayasa değişikliği referandumunun ülkemiz için tarihi bir fırsat olduğunu belirten Sektioğlu, “Güçlü yönetim sayesinde Türkiye’de artık vesayet dönemi tarihe karışacak ve ülkenin gündemine bir daha gelmeyecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte ekonomi daha güçlü, daha sağlam ve daha sağlıklı bir zeminde ilerleyecek. İstikrar sayesinde yatırımlar artacak, üretim artacak dolayısıyle yeni istihdam, yeni iş ve aş alanları sağlanacak” dedi.

Çalışmaları sırasında izleyecekleri stratejiyi de kısaca anlatan Sektioğlu “Verilecek “Evet” oylarının neler getireceğini, faydalarını anlatacağız. Verilecek “Evet” oylarının demokrasimizi daha güçlü hale getireceğini, çift başlılığın sona ereceğini, “Evet” oylarının vesayet yapılarının ortadan kaldırılması anlamına geldiğini anlatacağız. Geleceğimizin teminatı olan gençlere siyasetin yolunun açılacağını anlatacağız. Kimsenin bu konuda bir tereddüdü bir çekincesi kalmayıncaya kadar bıkmadan, usanmadan tek tek herkese “Evet” oylarının ülkemize ve insanımıza neler kazandıracağını anlatacağız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.