• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Ekim 2018

Ak Parti Kadın Kolları’ndan Aşure İkramı

Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları içinde bulunduğumuz Muharrem ayı nedeniyle geçtiğimiz Çarşamba günü aşure ikramı yaptılar.

Yalvaç Küçükler Camii’nde yapılan Aşure dağıtımı sonrası gazetemize konuşan Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder” hadisinin bulunduğu Şehrullahi-Muharrem” olarak meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır.

Biz de Yalvaç Kadın Kolları olarak bu ayı uğurlarken Müderris Mahallesi’nde bulunan rahmetli babam Ali Osman Küçük ve ailemizin katkılarıyla yapılan Küçükler Camisinde hanımlarla bir araya gelerek şehitlerimiz için okuduğumuz hatimlerin, Salavatların duasını yaparak misafirlerimize Aşure ikramında bulunduk. Rabbim sevabına Nail etsin cümlemizi. Bu tür etkinliklerimiz birlik ve beraberliğe son derece ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde her zamankinden önemlidir ve etkinliklerimiz artarak devam edecektir.”

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.