• MODA YAPI

logo

12 Ocak 2021

Ak Parti Isparta Milletvekili Özel’den TOKİ ve OSB açıklaması

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, bugün ilçemizi ziyaret ederek gazetemize şehir gündemiyle ilgili konularda önemli açıklamalar yaptı.

Saat 16.00 sıralarında Yalvaç’a gelen Isparta Milletvekili Özel, ilk olarak Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Beraberinde Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle gerçekleşen ziyarette, Yalvaç’ın sorunları ve ihtiyaçlarıyla ilgili olarak Kaymakam Kahraman’la görüş alışverişinde bulunan Özel, ziyaret çıkışında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Yalvaç’ın önemli meselelerinin hepsine hakim olduklarını ve bu konularda ne gerekiyorsa yaptıklarını belirten Özel, vatandaştan büyük talep gelen TOKİ konusunda Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’ye son kez bir çağrı yaptıklarını ifade ederek, “Başkan yaklaşık bir yıldır bizim her türlü desteği verdiğimiz TOKİ Sosyal Konutları konusunda ne yazık ki hiçbir adım atmamıştır. Isparta’nın en büyük ilçesi ve en çok konut ihtiyacı olan ilçesi Yalvaç’ta TOKİ’nin konut yapamaması, belediye başkanlarının üzerine düşeni yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bakın biz iki bin nüfuslu Sütçüler’de iki etap TOKİ konutu yapımını sağladık. Yalvaç’ta her türlü altyapı hazır, talep hazır, TOKİ Başkanımız hazır, ama ne yazık ki bir türlü ilerleme sağlayamıyoruz. Bu noktada, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’ye son kez çağrıda bulunuyorum. Gelsin, bu işi beraberce çözüme kavuşturalım. Eğer yapmayacaksa söylesin, artık başka çözüm de üreteceğiz. Eğer Yalvaç Belediyesi gerekli işlemleri ve müracaatı yapmazsa, Yalvaç Kaymakamlığı üzerinden başvuru yapacağız. Biz, Yalvaçlı hemşehrilerimiz hizmet alırken sıkıntı yaşamasın diye belediyenin bu işe öncülük etmesini istiyoruz, etmezse de çaresiz değiliz. Burada eziyet bize değil, vatandaşa yapılmaktadır. Isparta, Eğirdir, Sütçüler ve Aksu için ihale önümüzdeki günlerde yapılıyor. Bir an önce müracaat yapılsın bu yıl içinde Yalvaç’ı da programa aldıralım, yok yapmayacaksa bize cevap versin, “Ben Yalvaç’ın sorunlarına, Yalvaçlı’nın taleplerine kulaklarımı tıkadım, TOKİ Başkanı’nın, miletvekillerimizin her türlü destek taahhüdüne kulaklarımı tıkadım, Yalvaç’a TOKİ Sosyal Konutları’nın yapılmasını istemiyorum” desin, biz de yolumuza bakalım. Vatandaşa devletimizin sunduğu imkanı beraberce ve hızlı biçimde getirelim, yok destek olmayacaksa bize gölge etmesin artık.” dedi.

 

YALVAÇ OSB BU ŞEHİR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili gelişmeleri de takip ettiğini aktaran Isparta Milletvekili Özel, “Geçen hafta Isparta’da Valimiz Ömer Seymenoğlu’nu ziyaretimizde bu konuyu da görüştük. Yalvaç OSB gerek şehir için gerekse bölge için çok önemli. Vali bey de Yalvaç için OSB’nin büyük bir gereklilik olduğu ifade ediyor. Bizim bu konuda hassas olduğumuzu ve paydaşların bir araya getirilerek çalışmalara ivme kazandırılmasını istedik. Sayın Valimiz de sağolsun konuyla ilgili girişimleri başlatacağını ifade etti. İnşallah önümüzdeki günlerde bu konuda bir gelişme olacak.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.