• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Aralık 2017

Ak Parti Gençlik Kolları: “Kudüs İçin Her Türlü Fedakarlığa Hazırız*

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde Müslümanların kutsal kentleri arasında yer alan Kudüs’ün İsrail’in resmi başkenti olarak tanınacağı yönündeki açıklamasına tepkiler sürüyor. Bugün Cuma namazı sonrası tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da ABD’nin bu tavrı protesto edildi.

Yalvaç’ta Ak Parti Gençlik Kolları tarafından ABD’nin Kudüs konusundaki tavrına karşı bugün Cuma namazı sonrası Yalvaç Devlethan Camii avlusunda bir basın açıklaması yapılarak ABD Başkanı Trump’ın açıkladığı kararın kabul edilemez olduğu, bölge barışı ve istikrarını tehdit etmeye yönelik bir adım olduğu vurgulandı ve herkesin Kudüs’e sahip çıkması gerektiği ifade edildi.

Ak Parti Yönetim Kurul üyeleri, Kadın Kolları üyeleri ve Gençlik Kolları üyesi gençlerin katıldığı basın açıklaması programında okunan açıklama:

 

*KUDÜS DAVAMIZ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.*

devlethan-kudus4

devlethan-kudus

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.