• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Mayıs 2019

ADD Yalvaç Şube Başkanı Ali Arı’dan 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ADD Yalvaç Şube Başkanı Ali Arı, bir basın açıklaması yaptı.

19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılan büyük bir adım olduğunu vurgulayan Ali Arı’nın açıklaması şöyle:

“Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadeleyi saygıyla, sevgiyle anıyoruz. Kutluyoruz, selamlıyoruz. Amasya Bildirgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılması, Kurtuluş Savaşı, zorlu mücadeleler sonucu 9 Eylül 1922’de Emperyalizme karşı kazanılan büyük zafer.

19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız herkese kutlu olsun. Sevgili gençler, tarihimizi yurtsever, gerçek tarihçilerden öğrenelim. Fesli şarlatanlardan, Mustafa Armağan gibi yalancılardan değil. Değerli yazar, rahmetle andığımız Turgut Özakman’ın kitaplarını okuyabilirsiniz. ŞU ÇILGIN TÜRKLER’i mutlaka okuyun. Kesinlikle Mustafa Kemal ATATÜRK’ün NUTUK kitabını okuyalım. NUTUK’ta ATATÜRK’ün Samsun’a çıkışından büyük zafere kadar yaşananlar çok güzel anlatılmaktadır.

Bizler Yalvaç ADD olarak isteyen gençlerimize NUTUK’u hediye edebiliriz. İletişim için ADD Yalvaç Şube Başkanı olarak bana ulaşabilirler (Ali Arı-05356212949)ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE İLE HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.