• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Ocak 2018

ADD Bağkonak Şubesi’nden ANITKABİR’e Çıkartma

Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi’nce Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR’e geçtiğimiz hafta sonu ziyaret gerçekleştirildi.

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmaları ile adından sık sık söz ettiren Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi’nin genç ve başarılı başkanı İsmail Başoda’nın verdiği bilgiye göre, 20 Ocak 2018 günü üç minibüsle yaklaşık 50 kişilik bir gurupla gerçekleşen Ankara gezisinde ANITKABİR ziyaret edildi. Burada topluca Atatürk’ün huzuruna çıkan Bağkonak ADD üyeleri saygı duruşunda bulunurken. Şube Başkanı İsmail Başoda da Atatürk’ün mezarına Bağkonak ADD’nin çelengini sundu.

Yaklaşık 50 ADD üyesinin burada oldukça duygusal anlar yaşadığını belirten Başoda, “Aramızdan bazı arkadaşlarımız Anıtkabir’i daha önce ziyaret etmiş olmakla birlikte, bir çok üyemiz Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e gitmeyi çok istiyordu. Anıtkabir’e gelmek, Cumhuriyetimizin kurucusu, bize bu ülkeyi bırakan büyük insanı mezarı başında anmak birçoğumuz için hayaldi. Hayali gerçeğe dönüştürdük, hepimiz ömrümüz boyunca unutmayacağımız bir günü doyasıya yaşadık. Saygı duruşu ve çelenk sunumunun ardından Anıtkabir özel defterine duygu ve düşüncelerimizi içeren yazıyı yazdıktan sonra imzaladık” dedi.

Son yıllarda Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını, saldırıların arttığını ve O’na daha çok sahip çıkmak gerektiğini ifade eden Başoda “Bizler o büyük insana daha çok sahip çıkmak için yeni nesillere anlatmak için artık daha çok çalışacağız ve ülkemizin, devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuza kadar yaşatacağız. İmkanlarımız ölçüsünde bu tür çalışmalarımz sürecektir. Atatürk’ü unutturmamak, O’nu yeni nesillere anlatmak ve yaşatmak hepimizin boynunun borcudur” dedi.

Biz de Atatürk’ü yaşatmak adına yaptığı çalışmalardan dolayı Bağkonak ADD ve genç Başkanı Başoda’yı kutlar başarılar dileriz. Bilindiği gibi Başoda, geçtiğimiz Ekim ayında Bağkonak köyümüzde Atatürk Anıtının yenilenmesi için yoğun çaba göstermiş ve bir ay gibi kısa sürede yeni Anıtı tamamlamış ve 10 Kasım’da anma törenlerinin burada yapılmasını sağlamıştı.

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.