• osman-köse

logo

29 Ocak 2019

31 MART’TA AK PARTİ’YE YETER, DUR DEME ZAMANI GELDİ

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, AK Parti’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi “beka” üzerinden yürüttüğü algı operasyonları ile bu ülkeyi yönetemeyeceğini savundu. “Bu memlekette insanların artık yenilenmeye, huzura, sükuna ve eski mutlu günlerine kavuşmaya ihtiyacı var.” dedi.

 

VALİ VE REKTÖRÜ ZİYARET ETTİ

Aylin Cesur, Isparta’daki temaslarına Vali Ömer Seymenoğlu’nu makamında ziyaret ederek başladı. İYİ Parti Isparta İl Başkanı Özgür Tandoğan ile Merkez İlçe Başkanı Hasan Büyükçam’la birlikte Seymenoğlu’nu ziyaret eden Cesur, vatandaşlardan gelen talepleri Vali’ye iletti.

Cesur’un  ikinci durağı Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi oldu. Dr. Aylin Cesur, ISUBÜ Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. İbrahim Diler’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Cesur, yeni görevinde başarılar dileyen Rektör Diler’den yeni kurulan üniversite hakkında bilgi aldı.

 

KAHVEHANEDEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Aylin Cesur, daha sonra sahaya indi ve İYİ Parti Isparta Belediye Başkan adayı Gökmen Gökmenoğlu’nun seçim kampanyasına katıldı.

Yedişehitler Mahallesi’nde partililerle buluşan Cesur Palaoğlu Kahvehanes’inde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar verdi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Cesur, “Türkiye’deki bu karamsar tabloda geleceğe umutla bakıyorum. Çünkü siz varsınız, sizlere güveniyorum” diyerek şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanımız beni Isparta’ya özellikle gönderdi ki, burada yarım kalmış, her tarafta hizmet deryasına boğulmuş ama ondan sonra sanki bir yerde cezalandırılmış gibi bırakılmış-ihmail edilmiş olan Isparta’ya ‘Gel öğrendiklerini hizmete çevir’ dedi. Bir dakika düşünmedim tamam dedim koştum geldim. İyi ki gelmişim sizler bana, Sayın Genel Başkanıma ve davamıza inanan arkadaşlarıma sahip çıktınız.

 

EŞE-DOSTA DEĞİL SİZLERE HİZMET

Bu yüzleri asılan hemşehrilerim,  güller diyarı Isparta’da yaşayan vatandaşlarımız tekrar huzur bulmalı, yüzü gülmeli.

Nasıl olacak bu huzur? Memlekette bu kadar kaygı varken nasıl olacak?

İyi yönetimlerle olacak; liyakat sahibi insanlar gelecek işbaşına. Kendisi, akrabası, eşi-dostu, çoluğu-çocuğu için değil, bu memleket insanları için proje üretecek. Onları istihdama çevirecek, gelire çevirecek ve sizlere dağıtacak.

Bu da yürekli, liyakat sahibi olmayı vicdan sahibi olmayı gerektirir. Bir memleket sevdası içinde olmayı gerektirir. Ben size verdiğim sözleri ilk günden beri Meclis’te tutuyorum. İlimizin ve ilçelerimizin sorunlarını orada konuşuyorum. Sonra siz bizden İYİ ve dürüst-iş yapacak Belediye Başkan Adayı çıkarmamızı istediniz sizlerle buluşunca Ispartada. Ben de size söz vermiştim. Ve sözümü tuttum. Sayın Genel Başkanımız ve Yöneticilerimiz de takdir etti. İşte aradığınız belediye başkanı burada yanımda. Bir ömrün tüm faydalı kısmını Isparta’ya hizmete adayan biri o; Gökmen Gökmenoğlu!

31 Mart’ta çok az kaldı. 31 Mart’tan sonra Türkiye’mizin sorunlarına gelin beraberce sahip çıkalım. 24 Haziran’da benim elimi tuttunuz gönderdiniz Ankara’ya, bende şimdi size Gökmen Başkan’ın elini uzatıyorum. Şimdi de bu eli tutma zamanı, Isparta için sıra sizde.

 

SOĞANIN CÜCÜĞÜ İLE UĞRAŞMAYIN DEDİK

Yıllık enflasyon yüzde 20.3 çıkmasına rağmen Hazine Bakanı, ‘hedefin altını tutturduk’ diye övünüyor. Ekonomistlere göre gerçek rakam 28’lerde!

Bu ülkede 4 milyon (aslında 6-6,5 milyon olduğu tahmin ediliyor) işsiz var. Her 4 işsizden biri de üniversite mezunu.

İşsizlik ve enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir memlekette eğer sen israfa devam edersen, ekonomik kriz yok dersen, her şeye rağmen bu vatandaştan kemer sıkmasını beklersen, soğanın cücüğü ile uğraşırsan, bu memlekette artık insanları düşünmüyoruz demektir. Bu memleketin onurlu, gururlu insanları buna layık değil.

ARTIK YETER DUR DEME ZAMANI GELDİ

Eğer Türkiye’nin bir ucunda çocuklarımız üşürken, anneleri onları ısıtacak odun, kömür bulamazken, yıllardır verilen vaatllerle, sözlerle oyalanmışken, sen kalkıp bu memleketin evlatları aç yatarken, işsizken kalkıp dışarıdan 4 milyon Suriye’liyi buraya getiriyorsan; artık memleketimizde her 20 kişiden 1’i Suriyeli ise ve yılbaşında, Taksim Meydanı’nda Türk Bayrağımız değil de başka bayraklar sallanıyorsa artık; yeter yeter dur deme zamanı gelmiştir.

Artık yeter diyoruz, dur artık dur. Nasıl dur diyeceğiz? Sizlerle dur diyeceğiz. Demokrasimize güveneceğiz. Demokrasi nerede sandıkta. 31 Mart’ta sandık sizin önünüzde. Sandık sizsiniz bu memleketin yarınlarını belirleyecek olan sizsiniz.

Gelin; bize oy veren-vermeyen herkese sesleniyorum.:

Suriye’lilerden Türk vatandaşlığına geçirdikleri göçmenlerden alacakları oylara seçim kazanma yarışına girenlere izin vermeyin!

Artık sizleri vaatlerle kandırıp oy alamayacakları için mi bunlar? O yüzden ithal oylarda mı umut arıyorlar? O yüzden Sevgili hemşerilerim, sandıklara sahip çıkın. Gelin liyakat sahibi, gece gündüz sizler ve evlatlarınız için çalışan 10 yıldır Baro Başkanı olan Gökmen Gökmenoğlu’na sahip çıkın. Onu Belediye Başkanı yapın. Bu ülkenin yarınları için, milli duygular için,  o dalgalanmayan bayrağı tekrar onurumuzla sallayabilmek için, eksik ne varsa tamamlayabilmemiz için size hizmet etmemize fırsat verin.

Bu memlekette bu gidişata dur demek için, milli duygularla yola çıkmış Genel Başkanımız Meral Akşener’e ‘bunlar FETÖ’cü’ diye çamur atmaya kalktılar. FETÖ’cü kim? FETÖ ile ilişkisi olanın Allah belasını versin. Hangi terör örgütü olursa olsun, yardım-yataklık edenin Allah belasını versin. Fetö araştırılsın diye önerge verdik 3 kere-reddettiler. Kim reddetti? AK Parti ile MHP beraberce reddettiler!Neden?  Neden araştırılmasını istemiyorsunuz? Nerelere kadar ulaşacak?

Şimdi o konu bitti; beka meselesi başladı. Bu memlekette kendileri olmazsa bu memleket elden gidiyor siyaseti başladı. Yok kardeşim bu memleketin sahipleri var. Hiç birşey olmaz. Bu memleketin sahipleri;  Isparta’nın Yedişehitler Mahallesi sakinleri.

Artık bu algı operasyonları ile bu memleketi yönetemeyeceksiniz.

Adana milletvekilimiz İsmail Koncuk, Andımızın tekrar okullarda okutulması için hukuk içinde yargıya başvurdu. Konu Meclis’e geldi. Kim reddetti biliyor musunuz?

HDP, AK Parti MHP desteğiyle reddedildi. Türkiye’nin bekası üzerinden siyaset yapıyorlar ya. Türk Bayrağı’ndan, Andımızdan, Atatürk’ten niye korkuyorsunuz?

Umudunuzu yitirmeyin diye sözlerime başlamıştım. Umut demokrasi! Umut sandık! Umut sizsiniz. Sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olun…”

Cesur’un konuşmasını aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.