• osman-köse

logo

28 Ocak 2019

31 Mart seçimleri için aday belirlemede gözler Millet’te

Yalvaç’ta 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Cumhur İttifakı partileri MHP ve Ak Parti’de isimler resmen açıklanmışken, gözler muhalefet bloğu olan MİLLET İttifakı’na çevrildi.

MHP’de mevcut belediye başkanı Halil Hilmi Tütüncü, geçtiğimiz hafta partisi tarafından Ankara’da yapılan resmi törene katılırken; Ak Parti’de de belediye başkan adayı Mustafa Eren geçtiğimiz hafta sonu Isparta’da yapılan resmi aday tanıtım töreninde boy gösterdi.

Diğer tarafta, MİLLET İttifakı’nı oluşturan CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nde de hızlı görüşme trafiği hafta boyunca devam etti.

MİLLET İttifakı partilerinden Saadet Partisi, kendi adayıyla seçime girme eğilimini ortaya koyarken, adayın geçen seçimde de aday olan Mücahit Gülcan olacağı öğrenildi.

CHP ve İyi Parti arasında da görüşmeler devam ederken, çeşitli isimler üzerinde durulduğu ve bu hafta yapılacak görüşmelerle hafta sonuna kadar ortak bir aday üzerinde karar kılınabileceği öğrenildi.

Her iki parti ilçe teşkilatlarının, söylenti olarak dolaşan Tekin Bayram ismine sıcak bakmadıkları ifade edilirken, uzlaşılacak bir isimle, büyük ihtimalle İyi Parti çatısı altında ortak adayla seçime girilmesinin beklendiği kaydedildi. İyi Parti Genel Merkezi tarafından Tekin Bayram isminin dayatılması halindeyse, CHP’nin ittifaka katılmayarak kendi adayını açıklayacağı da öğrenildi.

Muhalefet adaylarının belirlenmesiyle seçim yarışı kızışacağa benziyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.