• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ağustos 2019

30 Ağustos ZAFER BAYRAMI’nı Kutladık

30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi yani Büyük Taarruz’un 97. yıldönümü yani Zafer Bayramı bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

Yalvaç Anlatan Meydanı’ndaki Zafer Bayramı kutlamaları saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Tören daha sonra Kaymakam Aytekin Yılmaz ve Belediye Başkanı Halil Hİlmi Tütüncü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ise Yalvaç Askerlik Şubesi’nde görevli Asteğmen Ergün Yılmaz tarafından  yapıldı.

Yalvaç Fen Lisesi öğrencisi iki öğrenci tarafından okunan şiirlerin ardından kutlamaların ilk bölümü sona erdi. Meydandaki  törenin  ardından Zafer Bayramı kutlamalarına Yalvaç Kaymakamlığı’nda devam edildi ve Kaymakam Aytekin Yılmaz tebrikleri makamında kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında ilçemizde teşkilatı bulunan siyasi partiler ilçe başkanı ve diğer yöneticileri ile temsil edilirken iktidar partisi olan Ak Parti’yi İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Sektioğlu temsil etti.

Diğer yandan, CHP Yalvaç İlçe Teşkilatı ve ADD Yalvaç Şubesi, her milli bayramdan sonra olduğu gibi, bu bayramda da resmi tören sonunda Atatürk’ün anıtına çelenk koydular.

 

 

 

 

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.