• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

30 Ağustos 2021

30 AĞUSTOS Çelenk Sunma Töreniyle Kutlandı

Kurtuluş Savaşımızın mimarı Mustafa Kemal’in Başkumandanlığı’nda zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı bugün Anlatan Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunularak gerçekleştirildi.

Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcı vekili Cemal Akbaş, Yalvaç Belediye Başkan vekili Murat Oruç, Yalvaç Askerlik Şubesi ve İlçe Jandarma Komutanlığında görevli askeri personel, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile meslek odaları başkan ve üyeleri, öğrenciler ve az sayıda vatandaşımızın katıldığı 30 Ağustos kutlama programı saat 10.00’da başladı.

Törende ilk olarak saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu. Atatürk Anıtına ilk çelenk Kaymakam Haluk Şimşek tarafından sunuldu, ardından Yalvaç Belediyesi çelengi Başkan vekili Murat Oruç tarafından sunuldu.

Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, Yalvaç Askerlik Şubesi Başkan vekili Atğm. Sabri Tuğberk Çelebi tarafından yapıldı. Atatürk Anadolu Lisesi’nden iki öğrenci tarafından şiirlerin okunmasıyla çelenk töreni son buldu.

Her milli bayramda olduğu gibi resmi törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanlığı tarafından da Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. CHP’nin yanısıra Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanlığı da yapan Ali Arı ve diğer yöneticiler çelenkleri sunmalarının ardından Atatürk Anıtını selamlayarak saygı duruşunda bulundular.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.