• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Mayıs 2020

19 Mayıs’a da BURUK KUTLAMA

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Türk Ulusu’nun kurtuluş mücadelesini başlatmasının 101.yıldönümü bugün sabah saatlerinden itibaren tüm ülkemizde kutlanmaya başlandı.

Yalvaç’ta da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün saat 09.00’da Anlatan Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.  Katılımın oldukça düşük olduğu çelenk sunma törenine bazı daire amirleri ile ilçemizde teşkilatı bulunan siyasi partilerden sadece CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ilçe başkanları katıldı.

Anlatan Meydanındaki törende ilk olarak Gençlik  ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çelengi sunuldu. Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşımız okundu ve törenin sona erdiği duyuruldu. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl Korona Virüsü salgını tedbirleri nedeniyle kısa sürdü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Korona Virüsü tedbirleri nedeniyle çelenk sunumu ile sınırlandırılmıştı.

Resmi törenin ardından CHP İlçe Başkanı Ali Arı da partisinin ve başkanı olduğu ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği)’nin çelenklerini Atatürk Anıtına sundu. İYİ Parti İlçe Başkanı Fikret Çalışkan da CHP’li Arı ile birlikte çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulundu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.