• MODA YAPI

logo

15 Temmuz 2020

ZABUN: Isparta Halkı Her Zman Devletinin, Milletinin Yanındadır

Ak Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, yayınladığı bir mesajla 15  Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladı.

Zabun mesajında, aziz milletimizin 15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen hainlere karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştirdiğini, şanlı bir direniş destanını hafızalara kazıdığını belirtti. Zabun, “Darbeye kalkışan FETÖ’ye karşı halkımızın asil direnişi, vatana ve bayrağa olan inancımızla beraber gözümüzü kırpmadan, canlarımızı feda edebileceğimizi gösterdi” dedi.

Ak Parti Isparta İl Başkanı Zabun’un mesajı:

“Devletimize, milletimize ve istiklalimize karşı yapılan alçak saldırının 4. yılında 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Millet olmak, devlet olmak, vatan olmak kolay değil. Bu kutsal toprakları vatan yapmak için çok bedel ödeyen bir ecdada sahibiz. Tarihimiz boyunca düşmanlarımız oldu, topraklarımız için gerektiğinde savaşlar yaptık. 15 Temmuz 2016 yılında bir başka düşmanla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz 2016 akşamı FETÖ terör örgütü tarafından devletimiz bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Allah bu aziz millete bir daha böyle bir acıyı yaşatmasın.

Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet ‘ anlayışıyla nasıl bir bütün olunduğumuzu Elhamdülillah herkese gösterdik. 15 Temmuz Türk Milleti’nin top yekûn dirilişidir.

15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen hainlere karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren aziz milletimiz, şanlı bir direniş destanını hafızalara adeta kazımıştır. Hamd olsun. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ‘tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet ‘ anlayışıyla nasıl bir bütün olduğumuzu elhamdülillah herkese gösterdik. İçimizdeki hainler 15 Temmuz günü emellerine kavuşacaklarını sandılar. Ancak biz o gece ellerimizde Türk bayrakları, yüreğimizde vatan sevgisi ve göğsümüzdeki iman aşkıyla meydanlarda vatanımıza sahip çıktık. Bizler şehitlerimizin emaneti olan topraklarımız için bu inançla ülkemizin aydınlık geleceği için omuz omuza mücadeleye etmeye devam edeceğiz.

Darbeye kalkışan FETÖ’ye karşı halkımızın asil direnişi, vatana ve bayrağa olan inancımızla beraber gözümüzü kırpmadan, canlarımızı feda edebileceğimizi gösterdi. Şükürler olsun ki, aziz milletimiz bu ülkeye saldıranlara karşı Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da nasıl cevap vermişse 15 Temmuzda da aynı cevabı vermiştir. Türkiye’nin geleceğinin bir dönüm noktası olan 15 Temmuz günü hafızalarımızdan hiç silinmeyecektir. Gelecek kuşaklara o gün yaşadığımız, hissettiğimiz her duygu ve düşünceyi anlatacağız ve bu birliği diri tutacağız.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Isparta’da da milletimiz tarih yazmıştır. Darbeci alçaklara karşı direniş gösteren, ülkesini ve milletinin geleceği ve bağımsızlığı için canını feda eden Isparta halkı dün olduğu gibi bundan sonra da devletinin ve milletinin yanında olacaktır. Isparta demokrasiye inanan halkıyla bayrağımızın inmemesi, ezanların susmaması için bağımsızlık yolculuğunda her zaman var olacaktır. Hepinize saygılar sunuyorum.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.