logo

18 Mart 2024

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ KUTLANDI

Yalvaç’ta 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü Fen Lisesi’nce hazırlanan bir programla kutlandı.

18 Mart Şehitler Günü programı ilk olarak Yalvaç Şehitler Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Şehitler Anıtındaki ilk çelenk sunma törenine Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Şehitler Anıtına Kaymakam Şimşek ve Belediye Başkanı Tütüncü tarafından sunulmasının ardından şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşımız okundu ve buradaki tören sona erdi.

Yalvaç Fen Lisesi Konferans Salonunda başlayan Şehitler Günü programında da ilk olarak Saygi duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hakan Tunçsan tarafından yapıldı. Çanakkale Savaşı video sunumunun ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Okul Korosunu oluşturan öğrenciler ve Fen Lisesi öğretmenleri tarafından Çanakkale temalı türküler söylendi ve tören sona erdi.

Burdaki törenden sonra Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, bazı kamu kurumlarının yöneticileri tarafından görevi başında şehit olan Yalvaç’lı şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek dua edildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.