• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Mart 2017

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Kutlama, 18 Mart Cumartesi sabahı saat 11.00’de Yalvaç Askerlik Şubesi önündeki Şehitlik Parkı’nda saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na konulmasıyla başladı.

Çelenk koyma merasiminin ardından İMKB İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü onuruna hazırlanan programa geçildi. Saat 11.30’da başlayan programa Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan, Jandarma Komutanı J. Yzb. Yusuf Tuğrul Karaatlı, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, protokol mensupları, şehit ya- kınları, gazi aileleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Günün anlam ve önemine dair konuşmalara müteakip öğrencilerin hazırladığı şiirler, oratoryo gösterisi, “Destanlaşan Çanakkale” adlı tiyatro eseri ve “Fotoğraflarla Çanakkale” adlı slayt gösterisi izleyicilere sunuldu. Çanakkale ve Şehitlerimiz adına düzenlenen resim sergisi gezildi. Programı izleyenler duygu ve gurur dolu anlar yaşadı.

Program sonrasında şehit ve gazi ailelerine öğle yemeği ikram edildi. Kaymakam Yılmaz ve daire amirleri ailelerle sohbet ederek sorunları dinledi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.