• MODA YAPI

logo

Yeni Vali BARUŞ’tan İlk Ziyaret YALVAÇ’a

Malatya Valisi iken 12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Isparta Valiliği’ne atanan Vali Aydın Baruş ilk ziyaretini Yalvaç’a gerçekleştirdi.

Bugün saat 10.00 sıralarında Yalvaç’a gelen Vali Baruş ilk olarak Yalvaç Kaymakamlığına gitti. Hükümet Konağı önünde Kaymakam Haluk Şimşek ve daire müdürleri tarafından karşılanan Baruş, Kaymakamlık makamında bir süre sohbet ettikten sonra Yalvaç’taki ziyaretlerinin ikinci durağı olan Belediye Başkanlığı binasına geçti ve bir süre de burada kalarak ilçemiz hakkında bilgi aldı.

Isparta’da İlk Muhtarlar Toplantısı YALVAÇ’ta

Isparta Valiliği görevine yaklaşık 10 gün önce başlayan Vali Baruş’un Yalvaç ziyaretinde İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Sabri Küyük, İl Emniyet Müdürü A.Metin Turanlı, İl Müftüsü Bayram Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Borca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, AEDAŞ İşletme Müdürü Yasin Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, İl Sağlık Müdürü  Dr. Mehmet Karakaya, AFAD İl Müdürü Ethem Kılıçarslan, Telekom İl Müdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, DSİ 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, Orman Bölge Müdürü Rıfat Ataş, Karayolları Şube Müdürü olmak üzere çok sayıda resmi dairenin il müdürü de hazır bulundu.

Isparta Valiliği görevine başladıktan sonra ilk ziyaretini Yalvaç’a yapan Aydın Baruş ilk Muhtarlar Toplantısını da Yalvaç Öğretmenevi’nde düzenledi.

“Yalvaç İlçe Genel Değerlendirme Toplantısı” adı verilen, muhtarlar ile il müdürlerinin bir araya getirildiği toplantıya Vali Baruş’la birlikte birçok kamu kurum ve kuruluşunun il müdürü de katıldı. Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Ak Parti ve MHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, ilçemizdeki kamu kurumlarının müdürleri, köy ve mahalle muhtarları da toplantıda hazır bulundu.

Hayırsever Vatandaştan Okul Binası…

Isparta’da göreve başlayalı 10 gün olduğunu belirten Vali Baruş,  “Muhtarlarımızla ilk toplantımızı Yalvaç’ta yapıyoruz. Yalvaç’ın köylerine, mahallelerine devletimizin imkanlarının en iyi şekilde yansıtılabilmesi için hep birlikte çalışacağız. Sizler devletimizin elisiniz, gözü-kulağısınız. Mahallelerimizin, köylerimizin ihtiyaçlarını tesbit edip vatandaşlarımıza devlet kurumlarının hizmetlerini en iyi, en çabuk nasıl ulaştırabiliriz, bunun için buradayız. Bakın buraya gelmeden önce hayırsever Hayri Arıkan vatandaşımızla 8 derslikli bir okulun inşası için protokol imzaladık” dedi.

Devletimizin her alanda vatandaşımızın yanında olduğunu hissettirmeliyiz…

Yeni Emniyet Müdürlüğü binası ile OSB gibi hizmetlerin tamamlanması için hep birlikte çalışıldığını belirten Vali Baruş, “Devletimizin her alanda vatandaşımızın yanında olduğunu sizlerin de desteği ile hissettirebilmeliyiz. Huzurun, asayişin temini için, trafik güvenliği için, bağımlılıkla mücadelede; alkol, sigara, kumar, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı ile mücadelede sizlere de görev düşüyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklara karşı korunabilmesi için onları uyaralım, güvenlik güçleri ile irtibat halinde olalım. Dolandırıcılık konusunda dikkatli olmalı, vatandaşlarımızı uyarmalıyız. Düğünlerde silah kullanılmaması, kapalı alanlarda torpil ve benzeri patlayıcı maddelerin kullanılmaması gerektiği konusunda vatandaşımız uyarılmalı, emniyet güçlerinin düğünden haberdar edilmelidir” dedi.

Vali Baruş muhtarlardan ayrıca düğünlerde müzik yayınının saat 24.00’de sona erdirilmesi gerektiğini, metruk binaların yıkımı konusunda hassa davranılması, buraların huzurun kaçırabilecek yerler olmasının önüne geçilmesinin gerektiğini, kadına yönelik şiddet konusunda duyarlı olmalarını, orman yangınlarına karşı dikkatli olunmasının önemini ifade etti.

Daha sonra Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek söz aldı ve Vali Baruş’a görevinde başarılar diledi. Ardından Yalvaç Belediye Başkanı H:Hilmi Tütüncü söz aldı ve Vali Baruş’un Isparta’ya atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Ekonomik olarak girdaba girdiğimiz bu dönemde yeni bir ivme ile tekrar hizmetlerin devamı için çalışacağız” dedi.

İl Müdürlerinden Bilgilendirme…

Ardından İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin İL Genel Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Keskin’in ardından İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Sabri Küyük, İl Emniyet Müdürü A.Metin Turanlı, İl Müftüsü Bayram Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Borca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, AEDAŞ İşletme Müdürü Yasin Oğuz Özcandan kurumlarının ilçemizde yaptıkları ve yapacakları hizmetler konusunda muhtarları bilgilendirdiler.

Yaklaşık üç saat süren toplantının ardından toplantıya katılanlara ilçe merkezinde bir lokantada yemek ikramı yapıldı.

Vali Baruş’un Yalvaç gezisinin diğer ayrıntıları ÖZYALVAÇ’ta…

 

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.